Nór Sundby vyhral skiatlon v Canmore

NETKY.SK • 10 Marec 2016, 09:25 • 2 min

CANMORE - Nór Martin Johnsrud Sundby zvíťazil v stredajšom skiatlone mužov Svetového pohára v behu na lyžiach, ktorý sa v rámci kanadskej Tour uskutočnil v Canmore. Na trati dlhej 2x15 km prišiel do cieľa v čase 1:16:29,7 h, keď o necelé tri sekundy zdolal ruského pretekára Sergeja Usťugova. Na tretej priečke skončil fínsky reprezentant Matti Heikkinen s mankom 3,7 s. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

O víťazovi sa rozhodovalo na posledných kilometroch. Vo vedúcej skupine išlo dokopy 11 pretekárov. Celkový víťaz SP Sundby sa posunul na čelo necelé dva km pred koncom a snažil sa odpútať od svojich prenasledovateľov. To sa mu úplne nepodarilo, keď ho v zjazde dostihla menšia skupinka na čele s Usťugovom. Prvú priečku si však udržal až do cieľa. "Je to pre mňa dobré víťazstvo, nebolo to ľahké, po včerajšku som bol dosť unavený. Je dôležité, že som sa posunul dopredu. Dnešný cieľ bol získať bonusové sekundy, ale chcel som si nechať niečo aj na záver. Vedel som totiž, že na týchto tratiach a v týchto podmienkach je ťažké uniknúť ostatným," povedal víťaz. Pre tridsaťjedenročného Nóra to bol už 26. triumf v kariére Svetového pohára.

Usťugov si vďaka druhej priečke udržal náskok 47,3 s v celkovom poradí kanadskej Tour pred druhým Petterom Northugom. Sunbdy stráca dve etapy pred koncom vyše jednu minútu.

Kanadská Tour má vo štvrtok na programe voľný deň, v piatok pokračuje siedmou etapu - pretekmi mužov na 15 km a žien na 10 km voľne.

skiatlon - muži - výsledky:

1. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 1:16:29,7 h, 2. Sergej Usťugov (Rus.) +2,8 s, 3. Matti Heikkinen (Fín.) +3,7, 4. Finn Haagen Krogh (Nór.) + 5,0, 5. Didrik Tönseth (Nór.) +7,1, 6. Hans Christer Holund (Nór.) +7,4

celkové poradie kanadskej Tour (po 6 z 8 etáp): 1. Usťugov 2:42:52,4 h, 2. Petter Northug (Nór.) +47,3 min, 3. Sundby +1:04,5, 4. Alex Harvey (Kan.) +2:51,0, 5. Emil Iversen (Nór.) +2:53,1, 6. Maurice Manificat (Fr.) +3:34,9

celkové poradie SP: 1. Sundby 2157 b, 2. Krogh 1436, 3. Northug 1332, 4. Usťugov 1137, 5. Niklas Dyrhaug (Nór.) 995, 6. Tönseth 871