Nočný slalom v Madonne vyhral Hirscher, Žampovi stop v 1.kole

NETKY.SK • 19 December 2012, 07:57 • 2 min

Nočný slalom v Madonne vyhral Hirscher, Žampovi stop v 1. kole - Ostatné športy Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher vyhral nočný slalom Svetového pohára v talianskom stredisku Madonna di Campiglio.

imgRakúsky lyžiar Marcel Hirscher vyhral nočný slalom Svetového pohára v talianskom stredisku Madonna di Campiglio.

Obhajca veľkého glóbusu zašiel v oboch kolách najlepší čas a druhého Nemca Nemca Felixa Neureuthera zdolal priepastným rozdielom 1,67 sekundy. Tretí skončil nečakane Japonec Naoki Juasa (+2,28), ktorý sa na stupne prepracoval z 26. miesta po prvom kole.

Slovenský reprezentant Adam Žampa nepostúpil do 2. kola medzi elitnú tridsiatku, keď dosiahol až 46. najrýchlejší čas, na víťaza prvej časti Hirschera stratil 4,17 s. Pred desiatimi dňami v slalome vo francúzskom Val d'Isere získal Žampa do hodnotenia prestížneho seriálu 15 bodov za 16. priečku. Bolo to jeho druhé bodované umiestnenie v SP, v úvodnom obrovskom slalome sezóny v rakúskom Söldene skončil senzačne deviaty.

Podujatie poznačila tragická udalosť, keď jeden z bránkových rozhodcov zomrel na trati v priebehu prvého kola na zástavu srdca. Muž, ktorý bol lyžiarskym instruktorom a podľa organizátorov mal problémy so srdcom už predtým, odpadol po odjazdení ôsmich štartujúcich a hoci sa ho lekári snažili oživiť, po hodine ho vyhlásili za mŕtveho. Preteky na približne 15 minút prerušili.

Dvadsaťtriročný Hirscher získal už 14. víťazstvo v SP, siedme v lalome a druhé v tejto sezóne.

Výsledky slalomu SP v Madonna di Campiglio:

1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:42,50 min (52,07-50,43), 2. Felix Neureuther (Nem.) +1,67 (52,13-52,04), 3. Naoki Juasa (Jap.) +2,28 (54,13-50,65), 4. Andre Myhrer (Švéd.) +2,34, 5. Manfred Mölgg (Tal.) +2,52, 6. Markus Vogel (Švaj.) +2,68, 7. Reinfried Herbst (Rak.) +2,75, 8. Leif Kristian Haugen (Nór.) +2,96, 9. Ted Ligety (USA) +3,04, 10. Ivica Kostelič (Chor.) +3,20, ... 46. Adam ŽAMPA (SR)

Celkové poradie v SP (po 13 z 36 pretekov): 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 614 bodov, 2. Hirscher 560, 3. Ligety 537, 4. Kjetil Jansrud (Nór.) 322, 5. Neureuther 296, 6. Mölgg 281, ... 107. ŽAMPA 44