Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. okt. 2020Aurélia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Kontrola sa bude zameriavať aj na protipožiarnu ochranu.
Kontrola sa bude zameriavať aj na protipožiarnu ochranu.
05.09.2019 15:24 Domov
NKÚ sa v rámci kontrol zameria aj na lesy SR
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.09.2019 15:24 Domov

NKÚ sa v rámci kontrol zameria aj na lesy SRBRATISLAVA - Plán kontrolných akcií Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) bol tohto roku na základe rozhodnutia predsedu úradu Karola Mitríka rozšírený o dve mimoriadne akcie. Ide o kontrolu hospodárenia vo vojenských lesoch a procesy súvisiace s obstaraním protipožiarneho systému v štátnom podniku Lesy SR.


"Kontrola je vec verejná a konečnými prijímateľmi kontroly sú občania. Preto je našou povinnosťou hľadať nástroje, vďaka ktorým vieme do prípravy ročných plánov kontroly zapájať aj širšiu verejnosť“, uviedol predseda úradu Karol Mitrík.

 

 

Okrem rozšírenia plánovaných kontrol, pri ktorých prejde dôkladným pozorovaním takmer 450 subjektov, začína NKÚ už teraz s prípravou plánu kontrolnej činnosti na nasledujúci rok. Témy vychádzajú z desiatich prioritných oblastí, siahajúcich od vzdelávania, cez zdravie, sociálne politiky až po eurofondy. Pozornosť kontrolórov sa zameria na systém skládkovania odpadov, integráciu marginalizovaných rómskych komunít či žiakov so špeciálnymi potrebami. 

 

 

NKÚ sa pozrie aj na prínos projektov smerujúcich k podpore najmenej rozvinutých okresov prostredníctvom poskytovania regionálneho príspevku. Slovenskí kontrolóri v spolupráci s európskymi partnermi budú mať pod drobnohľadom výstavbu, údržbu regionálnych ciest a mostných objektov či nakladanie s plastovým odpadom.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/netky LČ

Foto:  Pixabay, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok