Nitra uspela vo Zvolene, rozhodol topkanonier Tománek

NETKY.SK • 21 September 2014, 19:54 • 2 min

ZVOLEN - Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom súboji 5. kola Tipsport extraligy 2014/2015 na ľade HKM Zvolen tesne 4:3.

Tri body pre mužstvo spod Zobora zariadil topkanonier Roman Tománek 48 sekúnd pred treťou sirénou. Hostia viedli pod Pustým hradom v I. tretine už 3:1, no Zvolenčania sa nevzdávali a vyrovnali na 3:3. Keď už sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, urobila domáca defenzíva fatálnu chybu, ktorú nekompromisne strelou do horného rohu súperovej bránky potrestal Tománek. Pre zverencov trénera Antonína Stavjaňu je úspech v nedeľňajšom súboji už štvrtým za sebou.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 5. kolo:

HKM Zvolen - HK Nitra 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Síkela (M. Sloboda, Bortňák), 17. Michal Chovan (L. Jurík), 33. Puliš (Podkonický, Brabenec) - 3. Piačka (Bajtek, Lelkeš), 12. Michal Novák (M. Kováčik), 16. H. Ručkay (Tománek, Marek Slovák), 60. Tománek (J. Štefanka)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Bednár, Gavalier, 1309 divákov

Zvolen: Šimko - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, T. Varholík, Dervarič - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Síkela, Bortňák, Hebar - M. Sloboda, Čanky
Nitra: Cibuľa - Michal Novák, Nádašdi, Ordzovenský, Guoth, Milo, Jeremenko - Tománek, Lukáč Novák, H. Ručkay - Marek Slovák, M. Kováčik, Pupák - J. Ručkay, J. Štefanka, Piačka - R. Mráz, Lelkeš, Bajtek