Nitra strelila najviac gólov za 20 minút od roku 2005

NETKY.SK • 1 December 2013, 23:24 • 2 min

NITRA - Hokejisti HK Nitra takmer vyrovnali extraligový rekord v počte presných zásahov za jednu dvadsaťminútovku. V nedeľňajšom stretnutí 27. kola Tipsport extraligy zdolali na svojom ľade HK 36 Skalica vysoko 10:2, pričom v druhej tretine dali sedem gólov.

Nitranov len jeden presný zásah delil od extraligového maxima, ktoré 18. februára 2005 vytvorili v zápase proti Liptovskému Mikulášu hráči Dukly Trenčín. V rámci 49. kola extraligy vtedy zdolali Liptákov 12:5, pričom druhú tretinu vyhrali 8:1. V tomto stretnutí dosiahol Marián Gáborík šesť kanadských bodov za tri góly a rovnaký počet asistencií.

V nedeľu v Nitre sa z hetrikov tešili Lukáš Novák a Filip Bajtek. Minimálne bod si do tabuľky produktivity pripísalo štrnásť z dvadsiatich nitrianskych korčuliarov. Najviac - štyri - mali Lukáš Novák (3+1) a Jozef Stümpel (1+3). Nitra sa stala prvým tímom v Tipsport extralige 2013/2014, ktorý dal v jednom zápase desať gólov. V minulom ročníku to dokázalo len mužstvo HK 36 Skalica, ktorá dala desiatku Banskej Bystrici (10:1).