NHL: Zo Slovákov bodoval len Marián Hossa

NETKY.SK • 11 Február 2013, 08:23 • 2 min

NHL Zo Slovákov bodoval len Marián Hossa - Hokej V zámorskej NHL v noci na pondelok si svoje osobné štatistiky vylepšil len útočník Chicaga Marián Hossa. Jednou asistenciou prispel v Nashville k výhre svojho tímu 3 0 a po dvanástich odohraných zápasoch má

imgV zámorskej NHL v noci na pondelok si svoje osobné štatistiky vylepšil len útočník Chicaga Marián Hossa.

Jednou asistenciou prispel v Nashville k výhre svojho tímu 3:0 a po dvanástich odohraných zápasoch má na svojom konte rovnaký počet bodov (6+6). Na ľade "predátorov" strávil 17:05 min a k asistencii pridal aj jednu strelu na súperovho brankára.

Súboj dvoch slovenských obrancov Andrej Sekera - Zdeno Chára sa skončil bodovo naprázdno, viac spokojnosti mal ale kapitán Bostonu, ktorého mužstvo v Buffale vyhralo 3:1. Chára bol najvyťaženejším hráčom zápasu, keď bol na ľade 24:18 min, na domáceho brankára vyslal štyri strely a mal jeden plusový bod. Andrej Sekera počas svojho 21:44 minútového pobytu na ľade na bránku "medveďov" vyslal iba jednu strelu a zaznamenal jeden mínusový bod. Detroit zdolal doma obhajcu trofeje Los Angeles 3:2, jeho slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval a prezentoval sa dvoma strelami. NY Rangers si doma bez problémov poradili s Tampou Bay 5:1, Marián Gáborík za takmer 18 minút na ľade ohrozil súperovho brankára štyrmi strelami.