NHL: Washington rozdrvil Boston, Halák striedal

NETKY.SK • 4 Október 2018, 09:14 • 2 min

New York - Hokejisti Washingtonu Capitals úspešne vykročili za obhajobou titulu v zámorskej NHL, vo svojom úvodnom zápase nového ročníka rozdrvili na domácom ľade Boston 7:0. V drese Bruins sa predstavili aj dvaja Slováci, kapitán hostí Zdeno Chára si počas 18:36-minútového pobytu na ľade pripísal tri strelecké pokusy a dve mínusky, brankár Jaroslav Halák zasiahol do hry až v 28. minúte za stavu 5:0 pre domácich, keď po piatom góle vystriedal medzi žŕdkami Fína Tuukku Raska. Z 18 striel inkasoval dva góly.

Vo Washingtone si užili diváci veľkolepý hokejový večer - najprv pred úvodným buly vyvesili pod strop Capital One Areny majstrovskú vlajku, ktorá bude Capitals pripomínať zisk ich premiérového titulu, a následne sa úradujúci šampión pohral s "medveďmi" z Bostonu. Washington od úvodu spustil na bránku súpera smršť, už v 24. sekunde viedol po góle T.J. Oshieho a v čase 1:47 pridal druhý zásah Jevgenij Kuznecov, keď po dvoch sekundách využil hneď prvú presilovku. Keď sa na začiatku druhej tretiny do streleckej listiny zapísal aj kapitán domácich Alexander Ovečkin, bolo jasné, že Boston odíde z hlavného mesta USA s debaklom.

Na drvivom víťazstve sa Kuznecov napokon podieľal dvoma gólmi, Nicklas Bäckström nazbieral tri asistencie, Ovečkin a Oshie mali zhodne bilanciu 1+1. Brankár "Caps" Braden Holtby pochytal všetkých 25 striel, ktoré na neho smerovali, a zaknihoval si prvý shutout v základnej časti za uplynulých 18 mesiacov, celkovo už 33. v profiligovej kariére. Na zápas nebude v dobrom spomínať Rask, ktorý dostal päť gólov z 19 striel a prepustil miesto v bránke Halákovi. Bruins sa vo Washingtone nedarí, prehrali tam 13. zápas v rade.

Sezónu 2018/2019 rozbehol v noci na štvrtok duel Toronta s Montrealom, v kanadskom derby Maple Leafs zvíťazili 3:2 gólom Austona Matthewsa zo 61. sekundy predĺženia. Slovenský krídelník Tomáš Tatar vo svojom premiérovom súťažnom zápase v drese Canadiens nebodoval, odohral 17:08 min a na bránku súpera vyslal dve strely. Jeho krajan Martin Marinčin nedostal šancu v obrane Toronta, zápas sledoval z tribúny ako zdravý náhradník.

Výsledky NHL:

NHL - sumáre:

TORONTO MAPLE LEAFS - MONTREAL CANADIENS 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 13. Matthews (Rielly, Kadri), 39. Tavares (Kadri, Dermott), 62. Matthews (Marleau, Gardiner) – 10. Lehkonen (Domi, Byron), 40. Shaw (Domi, Kotkaniemi). Brankári: Andersen - Price, strely na bránku: 26:36, 19.589 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - BOSTON BRUINS 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Góly: 1. Oshie (Bäckström, Niskanen), 2. Kuznecov, 25. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 27. Dowd (Walker, Smith-Pelly), 28. Kuznecov (Carlson, Holtby), 36. Carlson (Ovečkin, Bäckström), 51. Eller (Stephenson, Orpik). Brankári: Holtby - Rask (28. HALÁK), strely na bránku: 37:25, 18.506 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - CALGARY FLAMES 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)

Góly: 14. Pettersson (Eriksson, Goldobin), 42. Goldobin (Pettersson, Eriksson), 43. Leipsic (Beagle, Gudbranson), 46. Virtanen (Sutter, Tanev), 60. Motte (Granlund) – 44. Tkachuk (Czarnik, Hamonic), 49. Monahan (Gaudreau, Neal). Brankári: Markström - Smith, strely na bránku, 23:35, 18.870 divákov.

SAN JOSE SHARKS - ANAHEIM DUCKS 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly: 8. Kane (Braun), 38. Hertl – 1. Comtois (Henrique, Silfverberg), 38. Rakell (Silfverberg, Getzlaf), 49. Montour (Rakell, Getzlaf), 51. Henrique (Silfverberg, Rakell), 60. Rowney (Street, Sherwood). Brankári: Jones - Gibson, strely na bránku: 33:15, 17.562 divákov.