NHL: V predĺžení Hossov víťazný gól a 1100. bod

NETKY.SK • 7 November 2016, 07:26 • 2 min

NEW YORK - Chyba Mariána Hossu takmer pripravila hokejistov Chicaga o možnosť získať v predĺžení nedeľňajšieho stretnutia proti Dallasu druhý bod, slovenský útočník však všetko napravil 28,7 s pred jeho koncom víťazným gólom na 4:3.

Bol to jeho jubilejný 1100. bod v kariére v základnej časti (505+595). "Boli tam z mojej strany dve či tri straty, čo sa nestalo v celom zápase. V predĺžení sme čelili presilovke, na striedačke som si posedel trochu dlhšie a vychladol som. Naskočil som a spravil tri chyby, z čoho som bol trochu frustrovaný. Bolo však pekné zakončiť to takto," skonštatoval Marián Hossa, ktorý v riadnom hracom čase dosiahol aj jednu asistenciu.

Blackhawks zvíťazili v šiestom dueli v sérii aj vďaka ruskému centrovi Arťomovi Anisimovovi, ktorý natiahol svoju šnúru s aspoň jedným kanadským bodom už na jedenásť zápasov - v nedeľu skóroval a asistenciou sa tiež podieľal na Hossovom zásahu. Ďalší Slovák v chicagskom drese Richard Pánik nebodoval, rovnako ani Tomáš Tatar (Detroit) a Andrej Sekera (Edmonton) vo vzájomnom stretnutí či Marko Daňo v drese Winnipegu.

Pred zápasom St. Louis - Colorado si prítomní minútou ticha uctili zosnulého útočníka Mareka Svatoša, ktorý zomrel v sobotu vo veku 34 rokov. V NHL odohral za hosťujúcich Avalanche v minulosti 316 duelov v základnej časti a 14 v play-off. Podľa Nového Času sa predávkoval vlastnými liekmi a následne zomrel na zástavu srdca.

Sumáre:

Detroit - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 9. Abdelkader (B. Smith, Nielsen) - 17. Pitlick (Lucic, Draisaitl), 40. Nugent-Hopkins (McDavid, Klefbom)
Tomáš Tatar (Detroit) 16:18 min, 1 strela, Andrej Sekera (Edmonton) 16:46 min, 2 zblokované strely

St. Louis - Colorado 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Góly: 2. Fabbri (Jaškin, Shattenkirk), 4. Lehterä (Gunnarsson, Tarasenko), 35. Schwartz (Steen, Shattenkirk), 38. Upshall (Reaves, Brodziak), 40. Perron (Parayko, Shattenkirk) - 27. Duchene (Beauchemin, Ťutin)

Carolina - New Jersey 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 54. Nestrašil (Hanifin, J. Staal) - 25. Cammalleri (Zajac, Bennett), 28. Cammalleri (Josefson), 49. Cammaleri (Bennett, J. Moore), 60. Greene

Chicago - Dallas 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 31. P. Kane (Toews, Seabrook), 43. Toews (HOSSA, Keith), 45. Anisimov (Toews, Keith), 65. HOSSA (Seabrook, Anisimov) - 16. Seguin (Roussel, Eaves), 29. G. Smith (Hamhuis), 59. G. Smith (Klingberg, Jamie Benn)
Marián Hossa 19:37 min, 1+1, 3 strely, +2 body, Richard Pánik (obaja Chicago) 12:46 min, 2 strely, -1 bod

New York Rangers - Winnipeg 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)

Góly: 3. Hayes (Klein, Skjei), 31. Zuccarello (Kreider), 34. J.T. Miller (Holden), 37. Fast (Klein, Pirri), 38. Bučnevič (Pirri, Clendening) - 11. Laine (Chiarot, Scheifele), 32. Scheifele (Postma, Ehlers)
Marko Daňo (Winnipeg) 12:45 min, -1 bod

Anaheim - Calgary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 3. Stoner (Perry, Getzlaf), 24. Kesler (Perry, Getzlaf), 28. Cogliano (Silfverberg, Manson), 54. Kesler (Perry, Getzlaf) - 17. Chiasson (Gaudreau, Monahan)