NHL už klope na dvere! V prípravnych dueloch skóroval iba Tatar, Halák nezabránil prehre Bostonu

NETKY.SK • 27 September 2018, 08:52 • 2 min

NEW YORK - Tomáš Tatar strelil gól a Peter Cehlárik si pripísal asistenciu v stredajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL. Montreal prehral s Torontom (3:5), ale skóre otvoril slovenský útočník domácich Tatar v presilovej hre. Brankára Toronta Frederika Andersena prekonal strelou švihom a v novom pôsobisku zaznamenal druhý presný zásah. Okrem gólu si pripísal ďalšie tri strely, ale aj tri mínusové body.

V súboji Boston - Detroit sa zrodilo víťazstvo hostí 3:2 po predĺžení. Domáci útočník Peter Cehlárik asistoval pri presilovkovom góle Leeho Stempniaka na 2:0, bola to už štvrtá hodnotená prihrávka 23-ročného Cehlárika v predsezónnom období. Jaroslav Halák v bránke Bruins čelil 36 streleckým pokusom, trom gólom nezabránil. V predĺžení o triumfe Red Wings rozhodol 18-ročný český talent Filip Zadina.

Marko Daňo bol pri prehre Winnipegu na ľade Minnesoty (3:4). Slovenský útočník odohral 10:50 min, raz vystrelil na bránku a bol aj na trestnej lavici.

Prípravné zápasy - streda:

Boston - Detroit 2:3 po predĺž. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Peter Cehlárik odohral 11:53 min, 1 asistencia, 1 "hit", 1 zablokovaná strela, 2x úspešný na vhadzovaní (100%), Jaroslav Halák (obaja Boston) pochytal 33 z 36 striel, úspešnosť 91,7%

New York Rangers - New York Islanders 3:4 po predĺž. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Pittsburgh - Buffalo 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Montreal - Toronto 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 13:48 min, 1 gól, 4 strely, 3 mínusové body, 4 trestné minúty, 1 "hit"

Minnesota - Winnipeg 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 10:50 min, 1 strela, 1 "hit", 2 trestné minúty

Colorado - Dallas 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Anaheim - Los Angeles 7:4 (2:1, 4:3, 1:0)