NHL: Triumf Chicaga s výrazným rukopisom Hossu a Handzuša

NETKY.SK • 12 December 2013, 07:14 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Chicaga zvíťazili v stredajšom dueli zámorskej NHL na domácom ľade nad Philadelphiou 7:2.

Na presvedčivom triumfe obhajcu prvenstva sa výraznou mierou podieľali obaja slovenskí hráči v drese "jastrabov." Skúsený 36-ročný center Michal Handzuš sa stal druhou hviedzou zápasu: mal bilanciu 1+1, keď strelil tretí gól domácich a prihral Brentovi Seabrookovi na šiesty presný zásah. O dva roky mladší krídelník Marián Hossa asistoval pri troch góloch a vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia. Chicago síce prehralo prvú tretinu 0:1, ale kanonádou v druhej dvadsaťminútovke sa postaralo o dokonalý obrat v dueli. Z hladkého víťazstva krajanov nemal radosť slovenský obranca "letcov" Andrej Meszároš, ktorý odohral za hostí takmer 15 minút.

V ďalšom stretnutí trojzápasového stredajšieho itinerára podľahli hráči Toronta tímu Los Angeles 1:3.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Chicago - Philadelphia 7:2 (0:1, 5:1, 2:0) - Michal Handzuš 1+1 a stal sa druhou hviezdou zápasu, Marián Hossa 0+3 (obaja Chicago) a bol treťou hviezdou duelu
Góly: 21. Keith (P. Sharp, P. Kane), 22. A. Shaw (Bollig, Oduya), 26. HANDZUŠ (Kruger), 30. Versteeg (Saad, MARIÁN HOSSA), 35. J. Toews (P. Sharp, MARIÁN HOSSA), 42. Seabrook (HANDZUŠ, Versteeg), 50. P. Sharp (P. Kane, MARIÁN HOSSA) - 13. Voráček (Timonen, C. Giroux), 27. Downie (Schenn, Streit)

Toronto - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 35. Franson (P. Kessel, Gardiner) - 11. Doughty (M. Richards, J. Carter), 50. J. Carter (Vojnov, J. Nolan), 59. Clifford (Toffoli, M. Richards)

Anaheim - Minnesota 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 23. Grant (Cogliano, Winnik), 34. Perry (Lindholm, Getzlaf) - 44. Pominville (R. Sutter, M. Koivu)