NHL: Tatarove dve asistencie Detroitu nepomohli

NETKY.SK • 9 Marec 2015, 08:28 • 2 min

NEW YORK - Tomáš Tatar zaznamenal v nedeľňajšom stretnutí NHL dve asistencie, ale jeho Detroit prehral na ľade Bostonu 3:5. Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade vyše 22 minút, Tatarov spoluhráč Tomáš Jurčo sa do zostavy nezmestil, gól naposledy strelil 26. novembra.

Boston položil základ svojho triumfu vo vlastných oslabeniach, v ktorom strelil dva góly Bradom Marchandom a Danielom Pailleom. Posunul sa tak na posledné ôsme postupové miesto do play-off vo Východnej konferencii, z ostatných siedmich zápasov vyhral päť.

Martin Marinčin bol v divokom zápase Edmontonu proti Caroline (4:7) svedkom dvoch hetrikov. Marinčin odohral takmer 19 minút a pripísal asi aj dve trestné minúty. Jeho spoluhráč Ryan Nugent-Hopkins dosiahol svoj druhý hetrik v kariére v NHL, na druhej strane Elias Lindholm svoj prvý a pridal aj dve asistencie.

Do hry zasiahol zo slovenských hokejistov aj Marián Hossa, ale ani on, ani nikto z jeho spoluhráčov nedokázal prekonať gólmana New Yorku Rangers Cama Talbota a Chicago prehralo 0:1 po predĺžení. Hossa strávil na ľade viac ako 20 minút a na Talbota vyslal tri strely.

Ottawa viedla po dvoch tretinách nad Calgary už 4:0, ale Flames vyhrali tretiu tretinu 4:0 a poslali duel do predĺženia. V ňom gól nepadol a o výhre Ottawy napokon rozhodol v samostatných nájazdoch obranca Erik Karlsson.

Boston - Detroit 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Góly: 5. Marchand, 10. Pastrňák (Lucic, Reilly Smith), 32. Paille, 39. Paille (Talbot, G. Campbell), 45. Eriksson (P. Bergeron, Spooner) - 8. Nyquist (Quincey), 42. Glendening (Daciuk, TATAR), 47. Židlický (TATAR, Daciuk)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:10 min, 1 strela, jedna mínuska, Tomáš Tatar (Detroit) odohral 18:10 min, 3 strely, dve asistencie

Carolina - Edmonton 7:4 (0:1, 3:2, 4:1)

Góly: 30. Siomin (Riley Nash, Jordán), 33. Lindholm (Hainsey, E. Staal), 36. Skinner (E. Staal, Lindholm), 42. Nestrašil (Lindholm, V. Rask), 47. Skinner (Murphy, Liles), 47. Lindholm (V. Rask, E. Staal), 59. Lindholm (E. Staal, Faulk) - 11. Nugent-Hopkins (Eberle), 27. Eberle (Hendricks, Nugent-Hopkins), 28. Nugent-Hopkins (Eberle), 50. Nugent-Hopkins
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:43 min, 1 strela, 2 trestné minúty

Ottawa - Calgary 5:4 po sam. nájazdoch (2:0, 2:0, 0:4 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Chiasson (Legwand), 20. Michálek (Stone, Gryba), 23. Borowiecki (Condra), 28. Hoffman (Zibanejad, Ceci), rozhodujúci sam. nájazd Karlsson - 47. Colborne (Stajan), 52. Russell (Hudler, Monahan), 53. Bäcklund (Raymond, Engelland), 58. Russell (Gaudreau, Hudler)

New Jersey - Philadelphia 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 5. Henrique (Gomez, Bernier), 24. Josefson (Gionta, Greene), 39. Gelinas (Gomez, Bernier), 46. Henrique (Bernier), 54. Gionta (Eliáš, Greene) - 8. White (L. Schenn), 52. Raffl (R. White, Mason)

Minnesota - Colorado 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Góly: 55. Stewart (Brodin), 60. Vanek (Niederreiter, Brodin) - 19. McLeod (Iginla, Redmond), 39. Redmond (Landeskog, Hejda), 42. Landeskog (O'Reilly, Iginla)

Chicago - New York Rangers 0:1 po predĺ. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 61. Brassard (Zuccarello, McDonagh)
Marián Hossa (Chicago) 3 strely, odohral 20:18