NHL: Tatarova asistencia Detroitu nestačila, Caroline podľahol 3:5

NETKY.SK • 17 Október 2015, 07:26 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar si v noci na sobotu v súboji zámorskej NHL pripísal na konto bod za asistenciu, no jeho Detroit prehral doma s Carolinou 3:5.

Tretiu výhru v sérii zaznamenali hokejisti St. Louis, ktorí si poradili s Vancouverom 4:3. Naopak, nedarí sa Anaheimu, ktorý prehral aj štvrtý zápas v novej sezóne. "Káčeri" tentoraz nestačili na Colorado, ktorému doma nestrelili ani gól a podľahli 0:3.

Los Angeles zdolalo Minnesotu 2:1 po predĺžení. Víťazný gól "kráľov" strelil v 63. minúte slovinský útočník Anže Kopitar, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v novej sezóne.

sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - SAN JOSE SHARKS 1:2 po nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 57. Henrique (Severson, Tootoo) - 3. Marleau (Ward, Hertl), rozh. nájazd Burns. Brankári: Schneider - Jones, strely na bránku: 32:34, 12.464 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)

Góly: 4. Jenner (Atkinson, Dubinsky), 39. Foligno (Hartnell, Goloubef), 41. Hartnell (Johansen, Saad) - 21. Gardiner (Winnik, Lupul), 28. van Riemsdyk (Bozak, Rielly), 29. Kadri (Matthias, Boyes), 45. Lupul (Phaneuf, Winnik), 56. Komarov (Winnik, Rielly), 60. Komarov (Holland, Grabner). Brankári: Reimer - Bobrovskij, strely na bránku: 27:34, 13.885 divákov.

DETROIT RED WINGS - CAROLINA HURRICANES 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Góly: 35. Nyquist (Zetterberg), 36. (Sheahan, TATAR), 54. Pulkkinen (Larkin) - 1. McGinn (Versteeg), 24. Faulk (E. Staal, Versteeg), 27. E. Staal (Hainsey, McGinn), 47. Versteeg (Skinner, E. Staal), 54. Terry (Malone, McClement). Brankári: Howard - Ward, strely na bránku: 20:36, 20.027 divákov.

WINNIPEG JETS - CALGARY FLAMES 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 29. Little (Wheeler, Ladd), 59. Byfuglien, 60. Wheeler (Little) - 4. Backlund (Bennet, Frolík). Brankári: Pavelec - Rämö, strely na bránku: 30:20, 15:294 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - ST. LOUIS BLUES 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 33. Sutter (Sbisa), 57. McCann (Burrows, Sutter), 60. D. Sedin (Hutton, Sutter) - 8. Lehterä (Schwartz, Gunnarsson), 25. Steen (Tarasenko, Šťastný), 31. Bortuzzo (Tarasenko, Steen), 57. Brodziak (Brouwer, Gunnarsson). Brankári: Miller - Allen, strely na bránku: 34:32, 18.362 divákov.

ANAHEIM DUCKS - COLORADO AVALANCHE 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 1. MacKinnon (Tanguay, Holden), 28. Skille (Holden, Grigorenko), 60. Mitchell (Söderberg, Comeau). Brankári: Andersen - Berra, strely na bránku: 35:25, 17.174 divákov.

LOS ANGELES KINGS - MINNESOTA WILD 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 23. Toffoli (Lucic, Carter), 63. Kopitar (Pearson) - 56. Koivu (Parise, Suter). Brankári: Quick - Kuepmer, strely na bránku: 37:26, 18:230 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Jurčo (Detroit) 10:34 0 0 0 0 0 0

Marián Gáborík (LA) 17:55 0 0 0 0 2 0

Tomáš Tatar (Detroit) 15:38 0 1 1 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/