New Jersey Devils
20.10.2021 09:19 Šport
NHL: Tatar si pripísal asistenciu pri výhre nad Seattlom
ilustračné foto

NEW YORK – Nováčikovi v NHL sa nedarí! Seattle Krakens neuspeli na ľade New Jersey Devils a z piatich zápasov majú iba jednu výhru. New Jersey dopomohol aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý si pripísal jednu asistenciu.

Pre Tatara to bol druhý bod v druhom zápase

Tatar prihral v 6. minúte za bezgólového stavu na premiérový gól Dawsona Mercera v profilige, keď mu v prečíslení dvoch na jedného ideálne poslal puk pred odkrytú časť bránky.

"V predošlom zápase som si pripísal prvú asistenciu v NHL, teraz aj prvý gól. Skvelý pocit. Chalani mali z neho radosť, aj ja som ho oslávil v rohu klziska, fanúšikov to postavilo na nohy, hala eruptovala, takže to bol úžasný pocit pre mňa," vyznal sa 19-ročný Mercer po svojom druhom profiligovom vystúpení.

Damon Severson, Jimmy Vesey a Pavel Zacha pridali ďalšie zásahy „diablov", ktorí majú po dvoch dueloch plný počet bodov.

Chára a jeho New York Islanders s prvým víťazstvom

Po dvoch predchádzajúcich prehrách sa z prvého víťazstva v sezóne tešil Zdeno Chára, jeho tím New York Islanders uspel na ľade Chicaga 4:1. Dvoma gólmi k tomu prispel Oliver Wahlstrom, brankár Iľja Sorokin sa zaskvel 39 zásahmi.

Chicago sa trápi, v štyroch vystúpeniach vydolovalo jediný bod. Chára strávil na ľade bez troch sekúnd 20 minút, pripísal si jednu plusku, jednu strelu na bránku a štyri "hity".