NHL: Tatar bol pri víťaznom góle, Detroit zdolal Tampu

NETKY.SK • 22 Apríl 2015, 07:42 • 2 min

NEW YORK - Tomáš Tatar prispel jednou prihrávkou k víťazstvu hokejistov Detroitu 3:0 nad Tampou Bay v utorkovom stretnutí 1. kola play-off NHL. Slovenský útočník bol pri víťaznom góle, ktorý po jeho strele od modrej čiary vsietil v 9. minúte Pavel Daciuk. Detroit sa ujal v sérii vedenia 2:1 na zápasy.

Výsledky utorkových stretnutiach 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

Východná konferencia:
New York Islanders - Washington 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) - stav série: 2:2
Góly: 20. Cizikas (Clutterbuck, Leddy) - 14. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 72. Nicklas Bäckström (J. Ward, Ovečkin)
Jaroslav Halák inkasoval 2 góly, mal 28 úspešných zákrokov, odchytal 70:46, Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) odohral 07:50

Detroit - Tampa Bay 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) - stav série 2:1
Góly: 9. Daciuk (TATAR, J. Ericsson), 47. Sheahan (Abdelkader, Zetterberg), 60. Glendening (J. Ericsson, D. Miller)
Tomáš Tatar 1 asistencia, 1 strela, 2 tr. min, odohral 15:02, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 06:49

Západná konferencia - play off - 1. kolo
Calgary - Vancouver 3:1 (3:1, 0:0, 0:0) - stav série 3:1
Góly: 4. Gaudreau (Wideman, Hudler), 10. Hudler (Wideman, Russell), 20. Bennett (Brodie, Colborne) - 9. H. Sedin (Edler, D. Sedin)

Chicago - Nashville 2:2 po prvom predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0) - zápas sa ešte hrá, doterajší stav série: 2:1
Góly: 14. Vermette (Rozsíval, Sharp), 52. Saad (MARIÁN HOSSA, Keith) - 12. C. Wilson (Ellis, S. Jones), 38. Neal