NHL: Tampa zdolala Toronto 1:0, Voráček rozhodol o triumfe Philadelphie

NETKY.SK • 28 Január 2016, 08:59 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok nad Torontom 1:0. O jediný gól duelu sa postaral už v piatej minúte kanonier "bleskov" Steven Stamkos. Pre Maple Leafs to bola štvrtá prehra v rade.

O triumfe Philadelphie na ľade lídra Východnej konferencie Washingtonu 4:3 rozhodol po 38 sekundách predĺženia český útočník Jakub Voráček. Nashville si poradil na štadióne Calgary 2:1 a zaznamenal štvrté víťazstvo v sérii.

Los Angeles so slovenským útočníkom Mariánom Gáboríkom prehralo doma s Coloradom tesne 3:4. Tridsaťtriročný krídelník strávil na ľade vyše 16 minút a do štatistík si pripísal tri strely na bránku a jednu "mínusku".

Sumáre NHL:

TAMPA BAY LIGHTNING - TORONTO MAPLE LEAFS 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 5. Stamkos (Stralman, Filppula). Brankári: Vasilevskij - Bernier, strely na bránku: 29:30, 19.092 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - PHILADELPHIA FLYERS 3:4 pp (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 28. Burakovsky (Schmidt), 29. Bäckström (Oshie, Alzner), 44. Burakovsky (Kuznecov) - 5. Schenn (Simmonds, Gostisbehere), 12. White, 38. Voráček (Giroux), 61. Voráček (Gostisbehere, Giroux). Brankári: Holtby - Neuvirth, strely na bránku: 30:32, 18.506 divákov.

CALGARY FLAMES - NASHVILLE PREDATORS 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 46. Giordano (Gaudreau, Brodie) - 7. Ribeiro (Smith, Ekholm), 38. Weber (Josi, Johansen). Brankári: Rämö - Hutton, strely na bránku: 27:24, 19.289 divákov.

LOS ANGELES KINGS - COLORADO AVALANCHE 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Góly: 10. Doughty (Kopitar, Muzzin), 19. Lewis (Lecavalier, King), 36. King (Nolan, Carter) - 21. Duchene (Mitchell), 28. Landeskog (Comeau, Söderberg), 48. Landeskog (Barrie, Duchene), 51. MacKinnon (Grigorenko, Söderberg). Brankári: Quick - Pickard, strely na bránku: 38:19, 18.230 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 16:10 0 0 0 -1 3 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/