NHL: St. Louis zdolalo Rangers, pripísalo si 5. triumf v rade

NETKY.SK • 4 November 2014, 07:23 • 2 min

NEW YORK - V jedinom pondelkovom zápase NHL zvíťazili hokejisti St. Louis 4:3 po samostatných nájazdoch na ľade New Yorku Rangers a potvrdili svoju skvelú formu.

Vyhrali piaty duel po sebe. V rozstrele sa o to postaral Vladimír Tarasenko, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu uplynulého týždňa. Ruský útočník pokračuje v produktivite, okrem premeneného nájazdu strelil gól z hry a podieľal sa aj na vyrovnávajúcom zásahu obrancu Jaya Bouwmeestera v 55. minúte. Po prvej tretine, v ktorej Rangers prestrieľali Blues 15:4, to nevyzeralo na triumf hostí. Gólman Brian Elliott však svoj tím podržal. "Prvá tretina bola z našej strany najhoršia, akú sme zatiaľ odohrali. V druhej nastal úplný opak. Ako by sa dnes hrali tri rôzne zápasy, v každej tretine iný," povedal tréner St. Louis Ken Hitchcock. V druhej časti hry sa karta obrátila a bolo to St.Louis, ktoré prestrieľalo Rangers 17:8. Tarasenko zaznamenal v nej svoj šiesty gól v posledných štyroch stretnutiach, celkovo ôsmy v sezóne.

Výsledok:
New York Rangers - St. Louis 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Kreider (Hunwick, Duclair), 47. St. Louis (Hagelin, Brassard), 54. St. Louis (Rick Nash, Brassard) - 28. Tarasenko (Shattenkirk, Elliott), 44. Berglund (Jackman), 55. Bouwmeester (Lehterä, Tarasenko), rozhodujúci sam. nájazd Tarasenko