NHL: Slovákom sa vôbec nedarilo, vo štvrtok zostali bez bodu i víťazstva

NETKY.SK • 23 Február 2018, 08:26 • 2 min

NEW YORK - Vo štvrtkových stretnutiach severoamerickej NHL sa predstavili štyria slovenskí hokejisti, no ani jeden z nich sa netešil z triumfu. Najbližšie k víťazstvu mal brankár Jaroslav Halák v službách New Yorku Islanders, ktorý nezabránil prehre v Toronte s domácimi Maple Leafs 3:4 po samostatných nájazdoch.

Rodák z Bratislavy absolvoval celé stretnutie a zastavil 28 z 31 striel súpera. Rozhodujúci nájazd Toronta premenil Tyler Bozak. Islanders viedli v 12. min už o dva góly, ale domáci v tretej tretine vyrovnali. "Ostrovania" sa v treťom dejstve opäť dostali do vedenia, Toronto znovu vyrovnalo a v nájazdoch bolo úspešnejšie.

Až po predĺžení podľahol Detroit Red Wings s Tomášom Tatarom na domácom ľade Buffalu Sabres 2:3. Slovenský krídelník odohral 18:04 min a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod. O triumfe Sabres rozhodol iba dve skundy pred koncom predĺženia Marco Scandella. Buffalo triumfom ukončilo sériu troch nezdarov. "Myslím si, že sme odviedli veľmi dobrý kus práce, okrem úvodu druhej tretiny," zhodnotil kouč Buffala Phil Housley.

Hokejisti Ottawy Senators i s Mariánom Gáboríkom podľahli doma Tampe Bay Lightning tesne 3:4. Slovenský veterán absolvoval 10:56 min a na súperovho brankára vyslal 4 strely. Na víťazstve Tampa Bay sa dvoma asistenciami podieľal aj ruský útočník Nikita Kučerov a ako prvý hráč v sezóne pokoril hranicu 80 bodov. Tampa sa triumfom dostala naspäť na čelo celej súťaže pred Vegas Golden Knights. "Teraz, keď bojujeme o play-off, musíme hrať zodpovednejšie. Dosiaľ sme to väčšinou robili, ale v poslednom čase sme z nejakého dôvodu prestali," povedal tréner Tampy Bay Jon Cooper.

Sumáre NHL - štvrtok:

Toronto - New York Islanders 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 18. Marner (Kadri, Marleau), 42. Rielly (Connor Brown, J. Van Riemsdyk), 57. Matthews (Gardiner, Hyman), rozhod sam. nájazd Bozak - 9. Pulock (Hickey, Barzal), 12. Barzal (Beauvillier, Aho), 44. Eberle (Barzal, Beauvillier)
Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celý zápas a zastavil 28 z 31 striel súpera

Philadelphia - Columbus 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 43. Giroux (Couturier, Gostisbehere), 50. Patrick (Gostisbehere, Giroux) - 33. Panarin

New Jersey - Minnesota 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 11. Hall (Vatanen S., Palmieri K.), 25. Noesen (Zajac, Wood) - 28. Reilly (Niederreiter, Dumba), 33. J. Eriksson Ek (Winnik, Mikael Granlund), 34. Stewart, 59. E. Staal (Coyle)

Montreal - New York Rangers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 7. Plekanec (Byron, Gallagher), 24. Petry (Hudon, Deslauriers), 59. Danault (Plekanec) - 58. K. Hayes (DeAngelo, Desharnais)

Ottawa - Tampa Bay 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Góly: 15. Dzingel (Mark Stone, Brassard), 49. Borowiecki (B. Ryan, Ceci), 58. Brassard (Mark Stone, E. Karlsson) - 10. T. Johnson (Kunitz, Gourde), 17. Hedman (Kučerov, Namestnikov), 24. Namestnikov (Kučerov, Stamkos), 40. B. Point (Gourde, Killorn)
Marián Gáborík (Ottawa) 10:56 min, 4 strely na bránku, zablokoval 1 strelu súpera

Detroit - Buffalo 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 24. Ericsson, 59. Abdelkader (Nielsen, Zetterberg) - 4. Ristolainen (Beaulieu, Johan Larsson), 34. E. Kane (S. Reinhart, Ristolainen), 65. M. Scandella (Johan Larsson)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:04 min, -1, 2 strely na bránku

Florida - Washington 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Góly: 5. Mamin (McCoshen, McCann), 57. Bjugstad (Barkov, Dadonov), 60. Trocheck (Huberdeau, Yandle) - 19. Eller (Burakovsky, Orpik), 30. Burakovsky (Ovečkin)

Nashville - San Jose 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)
Góly: 2. Bonino (Josi, Ellis), 20. Hartnell (Bonino, Järnkrok), 36. Fiala (P. K. Subban, Johansen), 44. Arvidsson (P. K. Subban, C. Smith), 47. Johansen (Josi), 51. Ekholm (F. Forsberg, Arvidsson), 58. Järnkrok - 29. Couture (Labanc, Braun)

Arizona - Calgary 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Góly: 1. Stepan (Ekman-Larsson, Demers), 58. Connauton (Cousins, Martinook) - 12. S. Bennett (J. Gaudreau, Giordano), 14. J. Gaudreau (Monahan, S. Bennett), 29. Monahan (D. Hamilton, J. Gaudreau), 46. Jankowski, 52. Tkachuk (D. Hamilton, Giordano)
Richard Pánik (Arizona) 16:07 min, -2, 1 strela na bránku, zablokoval 1 strelu súpera

Edmonton - Colorado 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 23. Draisaitl (Benning, McDavid), 35. Kassian (Letestu), 63. McDavid (Draisaitl, Klefbom) - 40. Girard (Söderberg), 41. C. Wilson (Jost, Kerfoot)

Los Angeles - Dallas 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 52. Seguin (Pateryn), 59. A. Radulov