NHL: Sekera zaznamenal asistenciu, ale Edmonton prehral, Winnipeg postúpil do play-off

NETKY.SK • 26 Marec 2018, 08:18 • 2 min

WASHINGTON - Andrej Sekera bol jediný slovenský hokejista, ktorý sa v nedeľu predstavil na ľade NHL, ale jeho asistencia nepomohla Edmontonu k víťazstvu nad Anaheimom (4:5 pp).

Slovenský obranca si pripísal asistenciu pri presilovkovom góle Nathana Beara, no o dvoch bodoch pre hostí rozhodol v predĺžení švédsky obranca Hampus Lindholm. Tridsaťjedenročný Sekera má v sezóne poznačenej zraneniami 6 asistencii zatiaľ bez gólového zápasu. Edmonton na čele s 99-bodovým lídrom kanadského bodovania NHL Connorom McDavidom už nemôže postúpiť do play-off.

Postup do vyraďovacej časti v nedeľu spečatili hráči Winnipegu. A to zásluhou víťazstva 5:4 po nájazdoch nad súpermi z Nashvillu, dosiahli piaty triumf v sérii. Rozhodujúci nájazd premenil kapitán Mark Scheifele, slovenský útočník Marko Daňo nehral. Jets sa dostali do play-off po dvojročnej odmlke. "Toto bola najťažšia časť sezóny, keď sa každý zápas hrá so zreteľom na postup. My sme mali takých pomerne dosť. Konečne sme teda premenili svoju šancu," uviedol Scheifele na webe nhl.com.

Boston stále bez slovenského kapitána Zdena Cháru si poradil s Minnesotou na jej ľade 2:1 po predĺžení. Z nadstavenej päťminútovky uplynulo iba 28 sekúnd, keď Brad Marchand strelou švihom rozhodol. Pre 29-ročného rodáka z Halifaxu to bol 33. gól v sezóne a piaty v predĺžení, čo je vyrovnanie historického rekordu NHL.

Sumáre NHL - nedeľa:

Pittsburgh - Philadelphia 5:4 po predĺžení (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 10. Brassard (Sheary, P. Kessel), 21. Hörnqvist (P. Kessel, Schultz), 23. Malkin (Schultz, Dumoulin), 41. Crosby (Schultz, Guentzel), 63. Rust (Crosby, Letang) - 6. Sanheim (Weal, Simmonds), 12. Manning (Weal, Filppula), 38. Weal (Gostisbehere, Lindblom), 60. Couturier (Gostisbehere, C. Giroux)

Dallas - Vancouver 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 17. Janmark - 18. Boucher (Jokinen, Pouliot), 35. Dowd (Stecher, Jokinen), 51. Virtanen (Del Zotto, Jokinen), 60. Motte

Winnipeg - Nashville 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 3:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 24. Connor (Perreault, Little), 32. Byfuglien (Wheeler, Armia), 34. Little (Connor, Chiarot), 41. Wheeler (Connor, Morrow), rozhod. nájazd Scheifele - 11. Josi (Ellis, Arvidsson), 20. Turris (Ekholm, P.K. Subban), 27. Ellis (Fiala, Turris), 36. Arvidsson (Johansen, F. Forsberg)

Minnesota - Boston 1:2 po predĺž. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 50. Koivu (Dumba, Parise) - 24. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 61. Marchand (Krug, Bergeron)

Edmonton - Anaheim 4:5 po predĺž. (0:0, 3:1, 1:3 - 0:1)
Góly: 22. McDavid (Nugent-Hopkins), 28. Rattie (Benning, McDavid), 39. Draisaitl (Bear, Khaira) - 23. Manson (Cogliano, Kesler), 42. Henrique (Pettersson, Perry), 46. Perry (Fowler, Rakell), 53. Bear (McDavid, SEKERA), 59. Henrique (Montour, Fowler), 62. H. Lindholm (Rakell, Getzlaf)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 19:04 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 1 zablokovaná strela