NHL: Sekera skóroval, Halák inkasoval jediný gól

NETKY.SK • 20 December 2015, 09:40 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Buffala Sabres 3:2 po nájazdoch.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Patrick Kane. V drese víťazov odohral slovenský útočník Marián Hossa takmer 17 minút, do štatistík si zapísal jednu mínusku a jednu strelu.

Andrej Sekera strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ale bol jediným úspešným zakončovateľom Edmontonu Oilers na ľade Colorada Avalanche. Domáci skórovali päťkrát a napokon pohodlne triumfovali 5:1.

Ani ďalší kvalitný výkon slovenského brankára Jaroslava Haláka nestačil New Yorku Islanders na výhru v Arizone. O výsledku duelu rozhodol jediný gól, ktorý zaznamenal v 18. minúte domáci obranca Oliver Ekman-Larsson. Halák si do štatistík zapísal 28 úspešných zásahov.

NHL - výsledky:

Buffalo - Chicago 2:3 pp a sn, St. Louis - Calgary 3:2, Columbus - Philadelphia 3:2 pp a sn, Dallas - Montreal 6:2, New Jersey - Anaheim 1:2, Pittsburgh - Carolina 1:2, Toronto - Los Angeles 5:0, Nashville - Minnesota 3:2, Arizona - New York Islanders 1:0, Colorado - Edmonton 5:1