NHL: Sekera prispel bodom k výhre Oilers v Pittsburghu po nájazdoch

NETKY.SK • 29 November 2015, 09:51 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins 3:2 po nájazdoch, jednou asistenciou pomohol k výhre hosťom aj slovenský obranca Andrej Sekera.

Bola to pre neho už ôsma asistencia v ročníku, na ľade strávil slovenský reprezentant vyše 22 minút. Edmonton vyhral nad Pittsburghom prvýkrát od 10. januára 2010.

V noci na nedeľu sa hral aj vzájomný duel Slovákov Mariána Gáboríka a Mariána Hossu v Los Angeles, ktoré zdolalo po predĺžení Chicago 3:2. Práve Gáborík sa stal hrdinom noci, keď hostí "vybavil" dvoma gólmi. V drese Blackhawks tentoraz nedostal šancu Marko Daňo. Gáborík najprv v 55. minúte vyrovnal na 2:2 jeho štvrtým gólom v sezóne a potom v 63. minúte ďalším presným zásahom rozhodol o výhre Kings.

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka otočili súboj na ľade Tampy a vyhrali 3:2. Dallas prehrával v Minnesote už 0:3, ale tiež zápas otočil a vyhral 4:3, keď v predĺžení rozhodol Tyler Seguin. Stars vyhrali piaty zo šiestich uplynulých súbojov. Piaty triumf v rade zaknihoval aj Washington, ktorý vyhral v Toronte 4:2. "Javorové listy" padli tretíkrát za sebou.

Philadelphia zvíťazila v Madison Square Garden nad New Yorkom Rangers 3:0. Dvomi gólmi a asistenciou sa zaskvel krídelník "letcov" Wayne Simmonds, čistým kontom zasa brankár Steve Mason. Domáci "jazdci" utrpeli už tretiu prehru v sérii.

sumáre:

NEW YORK RANGERS - PHILADELPHIA FLYERS 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 33. Simmonds (Read, Del Zotto), 44. Couturier (Simmonds, Laughton), 60. Simmonds. Brankári: Raanta - Mason, strely na bránku: 24:34, 18.006 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - WASHINGTON CAPITALS 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Góly: 7. Holland (Phaneuf), 27. Komarov (Phaneuf, van Riemsdyk) – 4. Chimera, 25. Wilson (Niskanen, Latta), 32. Johansson (Ovečkin, Carlson), 34. Williams (Chimera, Bäckström). Brankári: Bernier - Holtby, strely na bránku: 34:23, 19.053 divákov.

MONTREAL CANADIENS - NEW JERSEY DEVILS 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 30. Galchenyuk (Beaulieu, Eller), 49. Galchenyuk (Pacioretty, Plekanec) – 52. Eliáš (Larsson, Zajac), 60. Palmieri (Moore, Henrique), 63. Moore (Henrique). Brankári: Condon - Schneider, strely na bránku: 32:31, 21.288 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW YORK ISLANDERS 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 17. Killorn (Stamkos, Stralman), 22. Stralman (Stamkos, Filppula) – 24. Bailey (Nelson, Strome), 37. Clutterbuck, 57. Tavares (Nielsen, Leddy). Brankári: Bishop - Greiss, strely na bránku: 31:22, 19.092 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - EDMONTON OILERS 2:3 pp a sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. Malkin, 24. Malkin (Letang, Crosby) – 3. Draisaitl (Hall, Purcell), 8. Korpikoski (SEKERA, Nugent-Hopkins), rozh. náj. Hendricks. Brankári: Zatkoff - Nilsson, strely na bránku: 41:36, 18.565 divákov.

ST. LOUIS BLUES - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 23. Tarasenko (Shattenkirk, Steen), 47. Upshall (Backes), 60. Steen (Tarasenko) – 15. Johansen (Savard). Brankári: Allen - Bobrovskij, strely na bránku: 32:24, 19.227 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - BUFFALO SABRES 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 12. Fisher (Neal) – 34. McGinn (O'Reilly, Franson), 37. Reinhart (Moulson, Legwand), 41. Reinhart (McCabe, Kane), 58. O'Reilly (Kane). Brankári: Saros - Johnson, strely na bránku: 29:24, 17.217 divákov.

MINNESOTA WILD - DALLAS STARS 3:4 pp (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 6. Vanek (Brodin, Coyle), 14. Coyle (Vanek, Fontaine), 22. Pominville (Granlund) – 45. Goligoski (Jordie Benn, Ničuškin), 50. Jamie Benn (Eakin), 55. Klingberg (Eakin, Seguin), 64. Seguin (Jamie Benn, Klingberg). Brankári: Kuemper - Niemi, strely na bránku: 26:44, 19.024 divákov.

COLORADO AVALANCHE - WINNIPEG JETS 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Góly: 7. Comeau, 12. Landeskog (Duchene, Beauchemin), 26. Söderberg (Duchene, Landeskog), 43. Wagner (Skille, Martinsen), 60. Duchene (Landeskog, MacKinnon) – 30. Ladd (Trouba, Lowry), 34. Wheeler (Burmistrov), 51. Trouba (Byfuglien, Perreault). Brankári: Varlamov - Hutchinson, strely na bránku: 25:28, 16.311 divákov.

ARIZONA COYOTES - OTTAWA SENATORS 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 1. Boedker (Stone), 21. Boedker (Vermette, Stone), 24. Jeffrey (Rieder), 54. Boedker (Domi, Vermette) – 8. Hoffman (Ryan, Turris), 38. Hoffman (Karlsson, Stone), 55. Stone (Karlsson, Methot). Brankári: Lindbäck - Anderson, strely na bránku: 19:38, 12.727 divákov.

SAN JOSE SHARKS - CALGARY FLAMES 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Góly: 10. Wingels (Vlasic, Hertl), 13. Hertl (Dillon), 31. Ward (Pavelski, Thornton), 31. Marleau (Pavelski, Burns), 51. Vlasic (Wingels, Nieto) - 50. Granlund (Brodie, Giordano), 59. Ferland (Jones). Brankári: Jones - Hiller, strely na bránku: 29:27, 17.283 divákov.

LOS ANGELES KINGS - CHICAGO BLACKHAWKS 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 41. Carter (Lucic, Ehrhoff), 55. GÁBORÍK (Kopitar), 63. GÁBORÍK (Kopitar) – 12. Kane (Keith), 33. Hjalmarsson (Keith, Kane). Brankári: Quick - Darling, strely na bránku: 36:22, 18.482 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 17:28 2 0 2 2 3 0

Andrej Sekera (Edmonton) 22:15 0 1 1 0 1 0

Martin Marinčin (Toronto) 16:01 0 0 0 0 1 0

Marián Hossa (Chicago) 16:47 0 0 0 -1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/