NHL: Prvý gól Gáboríka, asistencia Sekeru, obaja zvíťazili

NETKY.SK • 19 Október 2015, 07:50 • 2 min

NEW YORK - Prvý gól Mariána Gáboríka aj tretiu asistenciu Andreja Sekeru v tejto sezóne priniesli nedeľňajšie zápasy kanadsko-americkej NHL.

Gáborík v 13. min otvoril skóre duelu medzi Los Angeles a Coloradom, ktorý napokon domáci vyhrali 2:1. Tridsaťtriročný skúsený útočník dostal priveľa priestoru medzi kruhmi a typickou strelou švihom prekonal Reta Berru v bránke hostí. Gáborík, ktorý vstúpil do NHL v sezóne 2000/2001, sa strelecky uviedol už v 15. súťažnom ročníku, aj keď teraz jeho čakanie na prvý gól trvalo 5 zápasov. Kings zo 40 striel napokon vyťažili už iba jeden zásah, ale ten v podaní Tylera Toffoliho v 37. min mal prívlastok víťazný. Necelú minútu predtým vyrovnal na priebežných 1:1 v presilovke hostí Matt Duchene.

Obranca Sekera mal leví podiel na víťaznom góle Edmontonu na ľade Vancouveru. V druhej minúte predĺženia Sekera odobral puk domácemu kapitánovi Henrikovi Sedinovi, potiahol ho do útočného pásma a správne načasovanou prihrávkou v brejkovej situácii dvaja na jedného vyzval Fína Lauriho Korpikoskiho k streleniu rozhodujúceho gólu. Bola to tretia asistencia v podaní 29-ročného Sekeru v šiestom zápase Edmontonu v tejto sezóne. V nedeľu odohral celkovo 19:36 min a pripísal si aj jednu strelu na bránku. Mužstvo okolo draftovej jednotky Connora McDavida sa pomaly zviecha, po štyroch prehrách zaznamenali Oilers druhé víťazstvo a obe na súperovom ľade. O streleckej nemohúcnosti Canucks svedčí aj to, že vychýrený strelec Daniel Sedin v tutovkovej pozícii netrafil úplne odkrytú bránku hostí a jediný gól z 34 striel domáceho tímu strelil obranca Matt Bartkowski, ktorý na prvý úspešný zásah potreboval 137 zápasov základnej časti NHL.

Nedeľa - NHL - sumáre:

New York Rangers - New Jersey Devils 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 4. D. Stepan (Lindberg) - 22. Henrique (Cammalleri, Severson), 64. Stempniak (Henrique, A. Greene)

Winnipeg - St. Louis 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Góly: 25. Perreault (Wheeler, Little), 33. Stafford (Ehlers, Scheifele) - 24. Tarasenko (Jaškin, Lehterä), 30. Upshall (Jaškin, Edmundson), 50. Tarasenko (Gomez, Gunnarsson), 59. Gunnarsson (Parayko, Backes)

Anaheim - Minnesota 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Fowler (Geztlaf, Hagelin), 17. Rakell (H. Lindholm, Perry), 49. Santorelli (Horcoff, Maroon), 59. H. Lindholm - 13. Niederreiter (M. Koivu)

Vancouver - Edmonton 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 16. Bartkowski (Bärtschi, Hamhuis) - 4. Jakupov (McDavid, Letestu), 62. Korpikoski (SEKERA)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 19:36 min, 1 strela, 1 asistencia

Los Angeles - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 13. GÁBORÍK (D. Brown, McNabb), 37. Toffoli - 36. Duchene (Söderberg, Iginla)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:49 min, 1 gól, 3 strely, 1 plusový bod