NHL: Pittsburgh zdolal Washington 4:3 pp a je v konferenčnom finále

NETKY.SK • 11 Máj 2016, 08:14 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Pittsburghu Penguins postúpili do finále Východnej konferencie NHL. V šiestom dueli 2. kola play off vyhrali nad Washingtonom 4:3 po predĺžení, keď o ich triumfe rozhodol v 67. minúte Nick Bonino. "Tučniaci" vyhrali sériu 4:2 a v boji o konferenčný titul sa stretnú s Tampou Bay.

Pittsburgh viedol po dvoch tretinách nad víťazom Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti už 3:1, ale presné zásahy Justina Williamsa a Johna Carlsona v presilovke poslali zápas do predĺženia. V ňom domácim zariadil víťazstvo Bonino. Pod triumf Pittsburghu sa dvoma gólmi a asistenciou podpísal Phil Kessel, Carl Hagelin pridal gól a dve asistencie.

NHL - play off - 2. kolo /na štyri víťazstvá/:

šiesty zápas semifinále Východnej konferencie

PITTSBURGH PENGUINS - WASHINGTON CAPITALS 4:3 pp (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 6. Kessel (Dumoulin Hagelin), 27. Kessel (Letang, Kunitz), 28. Hagelin (Määtä, Daley), 67. Bonino (Hagelin, Kessel) – 39. T. J. Oshie (Bäckström, Ovečkin), 48. Williams (Bäckström), 54. Carlson (Ovečkin, Williams). Brankári: Murray - Holtby, strely na bránku: 42:39, 18.650 divákov

/konečný stav série: 4:2, postúpil Pittsburgh/