NHL: Pánikov víťazný debut, Chicago zdolalo Nashville 3:2, Hossa 0+2

NETKY.SK • 13 Január 2016, 07:35 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Hossa dvoma asistenciami pomohol k výhre Chicaga doma nad Nashvillom 3:2 v zápase zámorskej NHL v noci na stredu. V drese Blackhawks debutoval aj jeho krajan a center Richard Pánik, ktorý odohral takmer sedem minút a nastupoval i v strede druhej formácie s krídelníkmi Patrickom Kaneom a Artemijom Panarinom.

Chicago vyhralo ôsmy súboj v sérii, Hossa v jeho narodeninový deň asistoval pri úvodných góloch Andrewa Shawa a boli to už jeho 13. a 14. asistencia v sezóne. Tridsaťsedemročný trojnásobný víťaz Stanyleho pohára odohral vyše 20 minút, zaznamenal aj dva plusové body a vyhlásili ho za druhú hviezdu súboja. Tréner domácich Joel Quenneville dosiahol v profilige už jeho 782. víťazstvo, čím vyrovnal v historických tabuľkách Ala Arboura.

Nedarilo sa Edmontonu, ktorý v Arizone viedol 2:0 aj 3:1, ale napokon prehral 3:4 po predĺžení. Slovenský obranca Oilers Andrej Sekera odohral takmer 21 minút. Coyotes potiahol Max Domi, ktorý strelil prvý hetrik v NHL v kariére.

New York Islanders vyhrali doma nad Columbusom 5:2, no v ich bránke dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Nemec Thomas Greiss.

sumáre NHL:

NEW YORK ISLANDERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 6. Strome (Martin, Cizikas), 12. Nelson (Hickey, Bailey), 38. Nelson (Lee), 46. Strait (Tavares, Nelson), 60. Nelson – 11. Karlsson (Johnson), 34. Savard. Brankári: Greiss - Forsberg, strely na bránku: 33:20, 13.115 divákov.

CAROLINA HURRICANES - PITTSBURGH PENGUINS 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 24. E. Staal (Versteeg, Lindholm), 30. Versteeg (Lindholm, E. Staal), 64. Skinner (Lindholm, Faulk) - 31. Letang (Määttä, Crosby), 47. Kunitz (Crosby, Hörnqvist). Brankári: Ward - Fleury, strely na bránku: 21:25, 13.012 divákov.

ST. LOUIS BLUES - NEW JERSEY DEVILS 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 11. Berglund (Steen, Parayko), 25. Upshall (Brouwer, Steen), 38. Berglund (Pietrangelo, Lehterä), 43. Rattie (Shattenkirk, Fabbri), 60. Backes - 13. Farnham (Gionta, Larsson), 15. Stempniak (Larsson, Blandisi). Brankári: Elliott - Kinkaid, strely na bránku: 37:24, 17.951 divákov.

MINNESOTA WILD - BUFFALO SABRES 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Góly: 33. Suter (Haula, Spurgeon), 60. Vanek (Suter, Granlund) - 10. McGinn (Kane, O'Reilly), 18. Ristolainen (Gionta), 18. Gionta (Gorges, Foligno). Brankári: Dubnyk - Ullmark, strely na bránku: 30:23, 19.034 divákov.

WINNIPEG JETS - SAN JOSE SHARKS 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Ehlers (Stafford) - 16. Tierney, 20. Thornton, 56. Pavelski (Couture, Burns), 60. Ward (Tierney, Martin). Brankári: Hellebuyck - Stalock, strely na bránku: 22:27, 15.294 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - NASHVILLE PREDATORS 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 20. Shaw (HOSSA, Toews), 27. Shaw (HOSSA, Rasmussen), 34. Seabrook (Kane, Gustafsson) - 34. Ribeiro, 60. Forsberg (Johansen, Ribeiro). Brankári: Crawford - Rinne, strely na bránku: 23:43, 21.618 divákov.

COLORADO AVALANCHE - TAMPA BAY LIGHTNING 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 11. Palát (Hedman, Killorn), 22. Stamkos (Namestnikov, Palát), 26. Stamkos (Palát, Namestnikov), 52. Johnson (Hedman, Kučerov). Brankári: Varlamov - Bishop, strely na bránku: 21:38, 14.227 divákov.

ARIZONA COYOTES - EDMONTON OILERS 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 33. Domi (Stone, Ekman-Larsson), 44. Domi (Duclair, Ekman-Larsson), 47. Domi (Boedker, Ekman-Larsson), 65. Ekman-Larsson (Stone) - 19. Draisaitl (Eberle, Pouliot), 27. Schultz (Draisaitl, Eberle), 42. Pouliot (Schultz, Eberle). Brankári: Domingue - Nilsson, strely na bránku: 31:28, 11.391 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 20:08 0 2 2 2 3 0

Richard Pánik (Chicago) 6:56 0 0 0 0 0 0

Andrej Sekera (Edmonton) 20:44 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/