NHL: Pánik prispel k triumfu Chicaga, Jaroš zaknihoval svoj premiérový štart v Ottawe

NETKY.SK • 11 Október 2017, 09:17 • 2 min

MONTREAL - Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili na ľade Montrealu Canadiens 3:1 v utorňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Do zápasu vstúpil lepšie domáci Montreal, ktorý viedol už od druhej minúty, ale "čierni jastrabi" ešte do konca prvej tretiny otočili na 2:1 aj zásluhou slovenského útočníka Richarda Pánika, ktorý prihrával na gól Brandonovi Saadovi. Pánik v novej sezóne NHL získal už 6 bodov v 4 stretnutiach (3+3).

Hráči Ottawy Senatos triumfovali nad Vancouverom Canucks 3:2 po samostatných nájazdoch. V drese "Senátorov" zažil premiéru v NHL 21-ročný slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý odohral 6 minút a 22 sekúnd. Tím z hlavného mesta Kanady nezažil ideálny štart do novej sezóny, proti Vancouveru to bolo pre Ottawu vôbec prvé víťazstvo v ročníku 2017/2018.

Sumáre NHL - utorok:

Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 59. Skinner - 51. Milano (Bjorkstrand, N. Foligno), 65. Milano

New York Rangers - St. Louis Blues 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Zibanejad (Bučnevič, Shattenkirk) - 1. Gunnarsson (Schwartz), 14. B. Schenn (P. Stastny), 59. Schwartz (Sobotka, Pietrangelo)

Montreal Canadiens - Chicago Blackhwks 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Góly: 2. Plekanec - 18. DeBrincat (Sharp), 19. Saad (J. Toews, PÁNIK), 31. Anisimov (DeBrincat, Franson)
Richard Pánik (Chicago) 16:04 min, 0+1, 1 strela, 2 trestné minúty, 3 "hity", zblokoval 2 strely, +1

Dallas Stars - Detroit Red Wings 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 10. J. Klingberg (Spezza), 20. Seguin (J. Klingberg, Ja. Benn), 29. Janmark (Radulov, J. Klingberg), 60. Hanzal (Janmark) - 24. Abdelkader (Zetterberg, Green), 56. Mantha (D. Larkin, Green)
Tomáš Tatar (Detroit) 20:26 min, 2 strely, -2

Vancouver Canucks - Ottawa Senators 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. Ch. Tanev (H. Sedin, D. Sedin), 35. Vanek (Stecher, H. Sedin) - 5. Ceci (Turris, Z. Smith), 46. Dzingel (B. Ryan, Pageau), rozh. nájazd Mark Stone
Christián Jaroš (Ottawa) 6:22 min, 3 "hity"

Vegas Golden Knights - Arizona Coyotes 5:1 po II. tretine (4:1, 1:0)