NHL: Pánik dvakrát asistoval, Chicago na čele Západnej konferencie

NETKY.SK • 5 Marec 2017, 09:14 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejista Richard Pánik si v noci na nedeľu pripísal v zámorskej NHL dve asistencie, ktorými prispel k víťazstvu Chicaga 5:3 na ľade Nashvillu.

Dvadsaťšesťročný útočník mal v 17. minúte najprv prsty v otváracom góle Patricka Kanea a v 59. minúte asistoval aj pri víťaznom zásahu obrancu Briana Campbella.

Pánik tak potvrdil výbornú formu, v uplynulých 11 zápasoch zaznamenal 14 bodov za 6 gólov a 8 asistencií. Celkovo si v tejto sezóne pripísal 36 bodov (17+19). Z triumfu Chicaga sa tešili aj jeho krajania Marián Hossa a Tomáš Jurčo. Blackhawks vyhrali siedmy zápas v rade, už dvanásty z uplynulých trinástich a v tabuľke Západnej konferencie sa vyhupli na prvé miesto pred Minnesotu.

Boston potvrdil skvelú formu a pod vedením nového trénera Brucea Cassidyho, ktorý prebral tím 7. februára, vyhral ôsmy z desiatich zápasov. O triumfe 3:2 nad New Jersey rozhodol v 49. minúte rozdielovým gólom Ryan Spooner. Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade 20 minút a zaznamenal len "mínusku", jeho mladší spoluhráč Peter Cehlárik opäť nastúpil na krídle druhej formácie, odohral 13 minút a 10 sekúnd, raz vystrelil na bránku a pripísal si plusový bod. Boston je v Atlantickej divízii tretí, dva body za Ottawou.

Edmonton si poradil s Detroitom a po víťazstve 4:3 si upevnil pozíciu na druhom mieste Pacifickej divízie. Na oboch stranách sa predstavili slovenskí hokejisti. Domáci obranca Andrej Sekera mal mínusový bod, v drese hostí sa do štatistík nezapísal útočník Tomáš Tatar. Red Wings sa postup do play off čoraz viac vzďaľuje. Gólom a asistenciou sa blysol najproduktívnejší muž NHL Connor McDavid.

Na svoj druhý zápas po dlhodobom zranení nastúpil útočník Winnipegu Marko Daňo a podieľal sa na víťazstve Jets 6:1 nad Coloradom. Na ľade strávil necelých 10 minút a počas pätnástich striedaní sa do štatistík nezapísal. Dvadsaťdvaročný krídelník sa zranil 29. decembra a do akcie sa vrátil po viac ako dvoch mesiacoch.

Hokejisti Los Angeles prestrieľali Vancouver 44:21, ale prehrali 3:4. Canucks v závere druhej tretiny viedli 4:0 a hoci Kings ešte záver zdramatizovali, vyrovnať sa im už nepodarilo. "Králi" odohrali smolný zápas, veď dva góly si za chrbát Bena Bishopa dopravili nešťastnými odrazmi sami. V drese domácich sa tromi strelami prezentoval Marián Gáborík, ale zo zápasu si odniesol len dva mínusové body.

Tampa Bay vyhrala v Buffale 2:1 po nájazdoch. V bránke bleskov dostal prednosť Andrej Vasilevskij a Peter Budaj mu kryl chrbát na lavičke.

Sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - NEW JERSEY DEVILS 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 28. Krug (Pastrňák, Bergeron), 39. Carlo (Bergeron, Backes), 49. Spooner (Stafford, Vatrano) - 32. Smith-Pelly (Santini, Palmieri), 46. Palmieri (Hall). Brankári: Chudobin - Schneider, strely na bránku: 40:17, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - TAMPA BAY LIGHTNING 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 20. R. O'Reilly (Ristolainen, Eichel) - 23. Johnson (Hedman, Kučerov), rozh. náj. Point. Brankári: Lehner - Vasilevskij, strely na bránku: 32:32, 18.935 divákov.

FLORIDA PANTHERS - DALLAS STARS 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 17. Huberdeau (Marchessault, Barkov) - 12. Benn (Seguin, Spezza), 59. Klingberg (Seguin, Benn). Brankári: Reimer - Lehtonen, strely na bránku: 42:34, 15.713 divákov.

NEW YORK RANGERS - MONTREAL CANADIENS 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 42. Kreider (Stepan, Zuccarello) - 13. Weber (Pacioretty, Ott), 29. Lehkonen (Danault, Pacioretty), 39. Shaw (Galchenyuk, Markov), 47. Benn (Beaulieu, Galchenyuk). Brankári: Lundqvist - Price, strely na bránku: 27:35, 18.006 divákov.

WINNIPEG JETS - COLORADO AVALANCHE 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 5. Laine (Perreault, Byfuglien), 10. Wheeler (Little, Byfuglien), 11. Scheifele (Laine, Ehlers), 28. Chiarot (Ehlers, Wheeler), 30. Ehlers (Wheeler), 54. Trouba - 60. Landeskog (Goloubef, Bourque). Brankári: Hellebuyck - Pickard (30. Smith), strely na bránku: 31:23, 15.294 divákov.

OTTAWA SENATORS - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 14. Stalberg (Kelly, Wingels), 29. Karlsson (Stone, Methot), 57. Smith (Pageau) - 3. Saad (Werenski, Jones), 58. Gagner (Werenski, Atkinson). Brankári: Anderson - Korpisalo, strely na bránku: 27:27, 17.516 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - PHILADELPHIA FLYERS 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 43. Orlov (Niskanen), 64. Bäckström (Shattenkirk, Ovečkin) - 42. Couturier (Read, Cousins). Brankári: Holtby - Mason, strely na bránku: 24:31, 18.506 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - CHICAGO BLACKHAWKS 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Góly: 33. Arvidsson (Johansen, Subban), 40. Järnkrok, 45. Arvidsson (Johansen, Forsberg) - 17. Kane (Seabrook, PÁNIK), 32. Tootoo (Seabrook, Keith), 40. Toews, 59. Campbell (Toews, PÁNIK), 60. Kane (Panarin). Brankári: Saros - Crawford, strely na bránku: 35:33, 17.297 divákov.

EDMONTON OILERS - DETROIT RED WINGS 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)

Góly: 2. McDavid (Larsson), 20. Kassian (Larsson, Desharnais), 47. Eberle (Lucic), 55. Maroon (Draisaitl, McDavid) - 16. Mantha (Zetterberg), 51. Helm (Larkin), 60. Larkin (Abdelkader, Zetterberg). Brankári: Talbot - Mrázek, strely na bránku: 38:25, 18.347 divákov.

LOS ANGELES KINGS - VANCOUVER CANUCKS 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Góly: 37. Kopitar (Martinez, Doughty), 53. Lewis (Kempe, LaDue), 59. Martinez (Kempe, Forbort) - 12. Bärtschi (Eriksson, Horvat), 19. H. Sedin (Horvat, Tanev), 27. Bärtschi (Horvat, Eriksson), 33. Goldobin (Hutton, Sutter). Brankári: Bishop - Miller, strely na bránku: 44:21, 18.230 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 14:18 0 0 0 -2 3 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/