NHL: Návrat Gáboríka LA nepomohol, Rangers vyhrali v Pittsburghu

NETKY.SK • 17 Apríl 2016, 09:13 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles Kings nestačili v stretnutí 1. kola play off zámorskej NHL na San Jose Sharks a po výsledku 1:2 prehrávajú v sérii už 0:2 na zápasy.

Domácim nepomohol ani návrat uzdraveného Mariána Gáboríka do zostavy, pre slovenského útočníka to bol prvý súťažný duel od 12. februára.

Gáborík strávil na ľade takmer 15 minút, na brankára Martina Jonesa vyslal štyri strely. Jones bol veľkou oporou hostí, kapituloval len raz, keď ho v 55. minúte počas presilovej hry prekonal Vincent Lecavalier. Na oboch góloch Sharks sa podieľal Joe Pavelski, ktorý najskôr v 4. minúte otvoril skóre a potom pripravil víťazný presný zásah pre Logana Couturea. Vyslúžil si za to pochvalu aj od svojho trénera Petra DeBoera. "Výborný výkon nášho kapitána. Veľmi dôležitý bol najmä prvý gól, ktorý nás upokojil. Kings výborne bránia, hrajú fyzický hokej a preto bolo kľúčové, že sme sa rýchlo dostali do vedenia," hodnotil duel DeBoer. Kalifornské derby sa teraz sťahuje do San Jose. Kings vedia, že ak chcú zvrátiť sériu vo svoj prospech, musia hrať lepšie. "Jednoznačne musíme hrať lepšie. Treba si tak nastaviť hlavy a som presvedčený, že potom nám to pôjde. V žiadnom prípade sa nevzdávame," burcoval center Kings Anže Kopitar.

Víťaz základnej časti z Washingtonu zvládol aj druhý domáci súboj proti Philadelphii a v sérii vedie 2:0 na zápasy. Hostia boli počas celého zápasu aktívnejší, súpera prestrieľali v pomere 42:23, ale nevedeli nájsť recept na prekonanie Bradena Holtbyho. V prvej tretine na neho vyslali 19 striel, ale brankár Capitals si udržal čisté konto. Prekonal ho len český útočník Jakub Voráček. "Bol neuveriteľný. Pochytal takmer všetko čo na neho vyslali. Niekedy sa vám až rozum zastavuje z toho, čo všetko je Braden schopný zlikvidovať. Na dnešnej výhre mal veľkú zásluhu," pochválil spoluhráča v bránke švédsky útočník Marcus Johansson, autor dvoch asistencií.

Pittsburgh nevyužil výhodu domáceho prostredia a s New Yorkom Rangers prehral 2:4. Stav série je tak vyrovnaný 1:1. Lídrom hostí bol Derick Brassard, ktorý ku gólu pridal aj dve asistencie. O výsledku rozhodla druhá tretina. Za stavu 1:0 strelili Rangers v priebehu 4:14 min tri góly a náskok si potom postrážili.

Dallasu k výhre nad Minnesotou 2:1 pomohol už aj uzdravený Tyler Seguin. Elitný útočník pauzoval štyri týždne pre zranenie achilovky. V noci na nedeľu strávil na ľade 15:40 min a zaznamenal jednu strelu. "Chvíľu mu bude trvať kým sa dostane do tempa, pretože zápasy play off sú iné ako tie v základnej časti. Napriek tomu podal solídny výkon," uviedol tréner Stars Lindy Ruff.

NHL - play off - 1. kolo:

Východná konferencia

PITTSBURGH PENGUINS - NEW YORK RANGERS 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 24. Kessel (Daley, Bonino), 46. Kessel (Bonino, Malkin) - 33. Yandle (Miller, Brassard), 33. Brassard (Miller, Skjei), 37. Zuccarello (Miller), 41. Kreider (Brassard). Brankári: Zatkoff - Lundqvist, strely na bránku: 31:28, 18.614 divákov

/stav série: 1:1/

WASHINGTON CAPITALS - PHILADELPHIA FLYERS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 15. Carlson (Bäckström, Johansson), 23. Chimera (Alzner, Niskanen), 38. Ovečkin (Bäckström, Johansson), 58. Bäckström (Oshie, Carlson) - 30. Voráček (Schenn, Gostisbehere). Brankári: Holtby - Mason, strely na bránku: 23:42, 18.506 divákov

/stav série: 2:0/

Západná konferencia

DALLAS STARS - MINNESOTA WILD 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 24. Roussel (Hemský), 51. Jamie Benn (Eakin) - 53. Scandella (Dumba, Zucker). Brankári: Lehtonen - Dubnyk, strely na bránku: 28:26, 18.988 divákov

LOS ANGELES KINGS - SAN JOSE SHARKS 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 55. Lecavalier (Pearson, Muzzin) - 4. Pavelski (Burns, Thornton), 29. Couture (Pavelski, Marleau). Brankári: Quick - Jones, strely na bránku: 27:23, 18.514 divákov

/stav série: 0:2/

Slovák v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 14:32 0 0 0 0 4 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/