NHL: Meszároš skóroval, no Buffalo prehralo, Chára 0+2

NETKY.SK • 22 December 2014, 07:13 • 2 min

NEW YORK - Gól slovenského hokejistu Andreja Meszároša nepomohol Buffalu k víťazstvu nad Bostonom v zápase zámorskej NHL.

Svoj vôbec prvý presný zásah v tejto sezóne zaznamenal 29-ročný obranca v 27. minúte a vyrovnal tak stav na 1:1. Duel sa v riadnom hracom čase skončil remízou 3:3 a nasledovalo predĺženie, v ktorom mali viac šťastia domáci. V 63. minúte rozhodol Loui Eriksson. Podiel na triumfe "medveďov" mal aj obranca Zdeno Chára, ktorý zaznamenal dve asistencie.

Nedarí sa momentálne Detroitu, ktorý v noci na pondelok prehral šiesty zápas v rade. Na domácom ľade bolo nad jeho sily Colorado, ktoré vyhralo 2:1 pp a sn. V drese Red Wings dostali v nájazdoch šancu aj slovenskí reprezentanti Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, svoj pokus ale premenil iba prvý menovaný.