NHL: Meszároš bol najvyťažovanejším hráčom Sabres

NETKY.SK • 29 September 2014, 07:25 • 2 min

NEW YORK - Obranca Andrej Meszároš bol najvyťažovanejším hráčom Buffala Sabres v nedeľňajšom prípravnom stretnutí pred novou sezónou zámorskej hokejovej NHL v Toronte, ktoré domáci vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch.

Slovák odkorčuľoval 26:12 min, počas nich raz ohrozil bránku Maple Leafs a rozdal šesť bodyčekov. Meszároš bol na ľade v presilovkách i oslabeniach. Buffalo viedlo v Toronte 2:0, náskok však v polovici tretej tretiny stratilo a o výhre domácich rozhodol v piatom kole rozstrelu Peter Holland. Hráči Montrealu a Washingtonu hrali vyše 58 minút bez gólov, potom sa presadil Joel Ward a bekhendovou strelou strhol výhru na stranu Capitals. V závere pridal do prázdnej bránky gólovú poistku Brooks Laich. Shutout vychytali Justin Peters a Braden Holtby, ktorí mali dokopy osemnásť zákrokov. V bránke Montrealu dostal pred Petrom Budajom prednosť Carey Price a s 30 úspešnými zákrokmi ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia.

Chicago nastúpilo v Saskatoone bez viacerých hviezd vrátane Mariána Hossu, domáci Edmonton Oilers však vyškolilo 5:0. Nulu vychytal Scott Darling, strelecky sa presadilo päť rôznych hráčov Blackhawks. Pre zranenie súboj nedohral kapitán Oilers Andrew Ference. Podobne ako Hossa dostal v nedeľu zápasové voľno aj Marián Gáborík, jeho Los Angeles vyhralo v kalifornskom derby nad Anaheimom 4:2.

Výsledky nedeľňajších prípravných stretnutí v zámorskej hokejovej NHL:
Edmonton - Chicago 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Montreal - Washington 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) - Peter Budaj (Montreal) sledoval duel zo striedačky
New Jersey - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Toronto - Buffalo 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0) - Andrej Meszároš (Buffalo) 0+0, 1 strela 26:12 min
Anaheim - Los Angeles 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Colorado - Calgary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)