NHL: Marinčin asistoval pri výhre Toronta, vysoké víťazstvo Capitals s Carolinou

NETKY.SK • 24 Január 2017, 08:56 • 2 min

New York - Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin prispel jednou asistenciou k triumfu jeho Toronta Maple Leafs v nočnom zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Calgray Flames 4:0. Pre dvadsaťštyriročného zadáka to bol šiesty bod v 18 zápasoch prebiehajúcej sezóny. Marinčin pridal aj dve "plusky" a zblokoval päť striel súperov, najviac z hráčov Toronta. Na ľade strávil 20:41 minút, pričom až 6:34 minút v oslabení.

Brankár Toronta Frederik Andersen pochytal všetkých 26 pokusov a druhýkrát v aktuálnom ročníku skončil zápas s čistým kontom. "Bolo to dobré. Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Myslím si, že sme skórovali v správnom čase a v obrane sme hrali veľmi dobre," uviedol dánsky brankár. Toronto ukončilo trojzápasové čakanie na víťazstvo, naopak Calgary natiahlo sériu prehier na tri stretnutia. "Ak by sme nedostali gól na konci prvej tretiny, tak to mohlo dopadnúť úplne inak a mohol to byť odlišný zápas," doplnil Elliot.

Washington natiahol bodovú šnúru už na štrnásť stretnutí, na domácom ľade triumfoval nad Carolinou 6:1. Capitals majú výbornú ofenzívnu formu, vo ôsmom stretnutí za sebou skórovali minimálne štyri góly. "Cítime sa doma dobre. Všetky formácie šli naplno, pri našej šírke kádra je ťažké nás zastaviť. Po mentálnej stránke v tom musíme pokračovať," povedal autor piateho domáceho gólu T.J. Oshie. "Tlačili sa pred našu bránku, čím nám to sťažili. Myslím si, že sme neodviedli dobrú robotu pri čistení priestoru v našej tretine a oni to dokázali využiť," citovala oficiálna ligová stránka trénera Hurricanes Billa Petersa. Líder celej súťaže Washington natiahol víťaznú sériu na tri zápasy.

Hrdinom duelu Colorado - San Jose (2:5) sa stal veterán hostí Patrick Marleau, ktorý strelil štyri góly. Bol to jeho prvý taký zápis v dlhoročnej kariére NHL. Tridsaťsedemročný útočník na to pritom potreboval iba štyri strely v tretej tretine, svoj rekordný kúsok zaznamenal v priebehu necelých 14 minút. Marleau je iba dvanásty hráč histórie, ktorý strelil štyri presné zásahy v jednej tretine a prvý od legendárneho Maria Lemieuxa. Tomu sa to podarilo 26. januára 1997 proti Montrealu Canadiens. "Bola to dobrá tretina," pochvaľoval si Marleau.

Henrik Lundqvist predviedol 36 úspešných zákrokov a priviedol New York Rangers k domácemu triumfu nad Los Angeles Kings 3:2. Slovenský krídelník v drese hostí Marián Gáborík sa predstavil v prvom útoku, na ľade strávil 17:33 minút, no do štatistík si pripísal iba dve strely a jeden mínusový bod.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS - LOS ANGELES KINGS 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 12. Pirri, 34. Puempel (Stepan, Girardi), 47. Zuccarello (Miller) - 39. Nolan (Andreoff, Doughty), 60. Clifford (Muzzin, Nolan). Brankári: Lundqvist - Zatkoff, strely na bránku: 17:38, 18.006 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - CAROLINA HURRICANES 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 12. Orlov (Kuznecov, Burakovsky), 18. Williams (Alzner, Niskanen), 29. Orlov (Connolly, Burakovsky), 39. Kuznecov (Alzner, Williams), 54. Oshie (Ovečkin, Bäckström), 58. Eller (Schmidt, Burakovsky) - 5. Staal (Lindholm, Aho). Brankári: Holtby - Ward, strely na bránku: 25:26, 18.506 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - CALGARY FLAMES 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Marner (Zajcev), 28. Kadri (Nylander), 37. Hyman (MARINČIN), 43. Kadri (Marner, Zajcev). Brankári: Andersen - Elliot, strely na bránku: 28:26, 19.043 divákov.

WINNIPEG JETS - ANAHEIM DUCKS 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 3. Copp (Scheifele, Trouba), 53. Ehlers (Enström, Little) - 5. Shaw (Fowler, Cramarossa), 6. Rakell (Getzlaf, Lindholm), 49. Getzlaf (Theodore, Perry). Brankári: Pavelec - Bernier, strely na bránku: 33:27, 15.294 divákov.

ARIZONA COYOTES - FLORIDA PANTHERS 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 23. Fischer (Chychrun, Burmistrov), 23. White (Chychrun, Murphy), 61. Rieder (Burmistrov, Goligoski) - 15. Trocheck (Kindl, Audy-Marchessault), 27. Sgarbossa (Sceviour, MacKenzie). Brankári: Smith - Luongo, strely na bránku: 42:25, 10.042 divákov.

COLORADO AVALANCHE - SAN JOSE SHARKS 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Góly: 31. Iginla (Grigorenko, Zadorov), 52. Zadorov (Comeau, Tjutin) - 20. Burns (Schlemko, Couture), 43. Marleau (Vlasic, Boedker), 46. Marleau (Couture, Burns), 51. Marleau (Pavelski, Burns), 57. Marleau (Vlasic). Brankári: Martin - Jones, strely na bránku: 28:26, 13.803 divákov.

Slováci v akcii:

Martin Marinčin (Toronto) 20:41 0 1 1 +2 0 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 17:33 0 0 0 -1 2 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/