NHL: Los Angeles nestačili prvý gól i asistencia Gáboríka

NETKY.SK • 14 Marec 2014, 07:47 • 2 min

LOS ANGELES - Slovenský hokeijsta Marián Gáborík strelil prvý gól za Los Angeles Kings, ku ktorému vo štvrtkovom súboji NHL proti Torontu pridal aj asistenciu. Prvé Trenčanove body v drese kalifornského tímu však nepomohli a Los Angeles po prehre 2:3 ukončilo osemzápasovú víťaznú šnúru.

Gáboríka po stretnutí, v ktorom odohral 19:36 min a ďalšie dve strávil na trestnej lavici, vyhlásili za jeho druhú hviezdu. Brankárov Jonathana Berniera a Jamesa Reimera ohrozil až šesťkrát. V tejto sezóne nazbieral šestnásť bodov (7+9).

Už šestnásty presný zásah sezóny dosiahol Zdeno Chára. Kapitán Bostonu otváral strelou zápästím od modrej čiary skóre duelu s Phoenixom, ktorý Bruins napokon vyhrali 2:1 a vybojovali pre trénera Claudea Juliena 300. víťazstvo na lavičke tohto tímu. Viac má v pozícii trénera Bostonu len Art Ross (387). Chára strávil na ľade takmer 27 minút, bránku Coyotes ohrozil trikrát. Andrej Meszároš hral vyše 15 minút. Najviac z tímu odohral aj Andrej Sekera z Caroliny, pri víťazstve 4:2 nad svojím bývalým klubom z Buffala odkorčuľoval 23:50 min a dosiahol aj asistenciu, ktorou začal piatu desiatku kanadských bodov v sezóne (11+30).

Víťazný gól Tampy Bay vo floridskom derby proti Panthers dosiahol Steven Stamkos, pre ktorého to bol prvý presný zásah po vyliečení sa z novembrovej zlomeniny nohy. Útočník Lightning Richard Pánik odohral 12 minút, počas ktorých raz vystrelil. Do akcie sa vrátil po dlhom zranení Čech Vladimír Sobotka a gólom a dvoma asistenciami pomohol St. Louis k výhre 6:2 nad Edmontonom. Blues sú naďalej najlepším tímom ligy. Martin Marinčin odohral za Edmonton 18:19 min. San Jose natiahlo svoju víťaznú sériu na štyri duely. Brankár Sharks Alex Stalock síce nebol perfektný počas riadneho hracieho času, ale v rozstrele samostatných nájazdoch už svoj tím podržal a pomohol mu k výhre nad Columbusom 4:3. Brilantný výkon podal gólman Minnesoty Darcy Kuemper a 29 zákrokmi sa dopracoval so spoluhráčmi k výhre 2:1 nad New York Rangers. Minnesota ukončila trojzápasovú sériu prehier a posilnila svoje nádeje na play-off.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Los Angeles - Toronto 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 2. GÁBORÍK (Doughty, Justin Williams), 17. Kopitar (Doughty, GÁBORÍK) - 19. Phaneuf (Kadri, Rielly), 24. Gunnarsson (Franson, Kadri), 45. Raymond (Van Riemsdyk)
Marián Gáborík (Los Angeles) strelil 1 gól, pridal 1 asistenciu, mal 6 striel, hral 19:36 min a 2 minúty sedel na tr. lavici, vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu.

Boston - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 6. CHÁRA, 18. Iginla (Boychuk, Lucic) - 49. Korpikoski (Ekman-Larsson, Doan)
Zdeno Chára odohral 26:53 mn, strelil 1 gól, mal 3 strely, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 15:33 min

Carolina - Buffalo 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 14. Skinner (R. Murphy, Lindholm), 52. Siomin (SEKERA, J. Staal), 54. Tlustý (Siomin, J. Staal), 60. Gerbe (Dwyer, E. Staal) - 11. Ennis (tr. strieľanie), 49. Stafford (Conacher, M. Weber)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:50 min, mal 1 asistenciu a 2 strely.

Columbus - San Jose 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Johansen (Jenner, Foligno), 24. Umberger (Dubinsky), 56. Wisniewski (Dubinsky, Calvert) - 11. Marleau (Couture), 41. Nieto (Couture, Vlasic), 46. Marleau (Pavelski, D. Boyle), rozhodujúci sam. nájazd Pavelski

Tampa Bay - Florida 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)
Góly: 6. S. Salo (V. Filppula), 9. Kostka (Purcell), 33. Callahan (Palát, V. Filppula), 39. T. Johnson (Stamkos), 51. Stamkos (V. Filppula, Hedman) - 2. Fleischmann (Kulikov, Bjugstad), 6. Howden (Hayes, Pirri), 59. Upshall (Bjugstad, B. Boyes), 60. Pirri (Petrovic, B. Campbell)
Richard Pánik (Tampa) odohral 12:00 min a mal 1 strelu.

St. Louis - Edmonton 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Góly: 19. Sobotka (Tarasenko, Oshie), 26. Tarasenko (Oshie, Sobotka), 41. Pietrangelo (Sobotka), 45. J. Schwartz (Backes, Steen), 48. Oshie (Steen, Shattenkirk), 53. J. Schwartz (Lapierre, Pääjärvi) - 8. Perron (T. Hall, Ference), 39. Fraser (B. Gordon, Joensuu)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:19 min a mal 1 mínusový bod.

Minnesota - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 14. Niederreiter (Brodziak), 42. Parise (Pominville, Mikael Granlund) - 24. Stepan (McDonagh, Rick Nash)