NHL: LA vyhrali v Chicagu, zabrali v záverečnej tretine

NETKY.SK • 22 Máj 2014, 07:55 • 2 min

CHICAGO - Hokejisti Los Angeles zvíťazili v stredajšom druhom zápase finále Západnej konferencie NHL na ľade Chicaga 6:2, čím vyrovnali stav série hranej na štyri úspechy na 1:1.

Blackhawks, v ktorých drese nebodoval ani jeden z dvojice Slovákov Marián Hossa, Michal Handzuš, ešte necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny viedli 2:0, no Justin Willimas znížil na rozdiel jediného gólu a v tretej časti nasledoval uragán v podaní Kings. LA vyhrali záverečnú tretinu jednoznačne 5:0, pričom jednu asistenciu si pripísal aj slovenský krídelník Marián Gáborík. Podieľal sa na zásahu Jaka Muzzina v 45. min. Tretie stretnutie je na programe v sobotu 24. mája.

Výsledok stredajšieho druhého finále Západnej konferencie NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):
Chicago - Los Angeles 2:6 (1:0, 1:1, 0:5) - stav série: 1:1
Góly: 15. Leddy (Keith), 2. B. Smith (Bollig, Oduya) - 39. J. Williams (M. Richards, D. King), 42. J. Carter (Doughty, Vojnov), 45. Muzzin (Martinez, GÁBORÍK), 49. Toffoli (Pearson, J. Carter), 55. J. Carter (Pearson, M. Greene), 57. J. Carter
Marián Hossa odohral 17:56 min, mal 2 mínusové body, 4 strely a 1 bodyček, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 13:37 min, mal 1 mínusový bod, rozdal 1 bodyček, mal 25-percentnú úspešnosť na vhadzovaniach a bránku súpera ohrozil 1 strelou, Marián Gáborík (LA) odohral 15:06 min, pripísal si 1 asistenciu, mal 1 mínusový bod, 1 strelu a 1 bodyček.