NHL: Kruger rozhodol v treťom predĺžení o výhre Chicaga

NETKY.SK • 20 Máj 2015, 08:34 • 2 min

ANAHEIM - Až gól Marcusa Krugera z Chicaga v 117. min ukončil druhé finále Západnej konferencie hokejovej NHL na ľade Anaheimu.

Po šesťdesiatich minútach i dvoch predĺženiach bol stav 2:2. Chicago vďaka zásahu Krugera vyrovnalo sériu na 1:1. V riadnom hracom čase sa presadil aj Marián Hossa, ktorý v presilovke v 7. min zvyšoval na 2:0. Bol to jeho druhý presný zásah v tohtoročnom play-off. Domáci dokázali vyrovnať na 2:2 a rozhodlo až tretie predĺženie. Už v druhom síce skóroval Andrew Shaw, ale jeho hlavičku do siete rozhodcovia neuznali. Oba tímy vyslali na brankárov dokopy 118 striel, šesť z nich si počas 32:55 min pobytu na ľade pripísal Marián Hossa. Obranca Blackhawks Duncan Keith odohral 49:51 min.

Výsledok utorkového druhého finále Západnej konferencie zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):
Anaheim - Chicago 2:3 po trojnásobnom predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1) - stav série: 1:1
Góly: 10. Cogliano (Thompson, Fowler), 38. Perry (Getzlaf, Vatanen) - 3. Shaw (Keith, Toews), 7. MARIÁN HOSSA (Bickell, B. Richards), 117. Kruger (Seabrook)