NHL: Kopeckého Florida podľahla NY Rangers 3:6

NETKY.SK • 3 Február 2015, 07:33 • 2 min

NEW YORK - Tomáš Kopecký sa v pondelkovom stretnutí hokejovej NHL vrátil do zostavy Floridy, no jeho tím prehral na ľade New Yorku Rangers 3:6.

Slovenský útočník, ktorý v tejto sezóne skóroval len dvakrát, sa v predchádzajúcom zápase nezmestil do kádra. Proti Rangers odohral 12 minút a pripísal si dve trestné minúty. O triumf klubu z New Yorku sa najviac zaslúžil kanonier Rick Nash, ktorý strelil svoj 30. a 31. gól v sezóne a dobehol Alexandra Ovečkina z Washintonu na čele tabuľky strelcov.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers - Florida 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Góly: 9. Rick Nash, 23. Hayes (Zuccarello, McDonagh), 30. M. Staal (J. Fast, Hagelin), 49. Boyle, 56. Zuccarello (Kreider, Brassard), 59. Rick Nash (Stepan) - 5. Barkov (Boyes), 33. Bolland (Bergenheim, J. Jokinen), 36. Pirri (Bolland, Boyes)
Tomáš Kopecký (Florida) 2 strely, 2 tr. min, odohral 12:05

Calgary - Winnipeg 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Góly: 5. Jones (Giordano), 22. Raymond (Bärtschi), 45. Diaz (Bouma, Colborne), 48. Bollig (Colborne, Byron), 58. Monahan (Gaudreau, Russell) - 2. Wheeler (Little, Ladd), 49. Little (Ladd, Chiarot)

San Jose - Edmonton 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 0:2, 3:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Pavelski (Marleau, J. Thornton), 43. Hannan (J. Thornton, Pavelski), 44. Tennyson (Kennedy, Nieto), 50. Pavelski (Burns, J. Thornton) - 19. Eberle (Hall, Klefbom), 21. Eberle (Schultz, Nugent-Hopkins), 30. D. Roy (Jakupov), 58. Schultz (Purcell, Lander), rozhodujúci sam. nájazd Klinkhammer