NHL: Kings zdolali Halákových Islanders, prestrelka v Detroite

NETKY.SK • 27 Marec 2015, 08:03 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles Kings aj zásluhou asistencie Andreja Sekeru vyhrali vo štvrtkovom zápase NHL na ľade New Yorku Islanders 3:2.

V drese Kings sa tešil z úspechu aj Marián Gáborík, ktorý štyrmi strelami ohrozil brankára Jaroslava Haláka. Ten zaznamenal 34 úspešných zákrokov a stal sa druhou hviezdou stretnutia. Pre LA to bolo veľmi dôležité víťazstvo, dostali sa ním pred Calgary na posledné ôsme postupové miesto do play-off v Západnej konferencii. Sekera mal podiel na víťaznom góle, keď od modrej čiary strieľanou prihrávkou našiel v 56. minúte Anžeho Kopitara. "Videl som, že v ich obrane je trochu zmätok a Anže zostal trochu neobsadený. Naznačil som strelu, ale vedel som, že budem prihrávať," popísal situáciu Sekera, ktorého tím vyhral tretí duel po sebe. Obranca Islanders Ľubomír Višňovský stále pauzuje pre zranenie.

Detroit prehrával so San Jose 0:2, po góloch Tomáša Jurča a Tomáša Tatara vyrovnal v priebehu necelých dvoch minút na 2:2, napokon sa však radovali z výhry 6:4 hráči Sharks. Jurčo sa presadil po 39 zápasoch prvýkrát od 26. novembra, bol to jeho tretí gól sezóny. "Je to super, že som konečne dal gól, ale mrzí ma, že sme prehrali. Dúfam, že mi to dodá energiu, lebo už to bolo naozaj dlho. Teraz sú ale dôležitejšie víťazstvá," povedal Jurčo. Tatar sa tešil z 27. presného zásahu v ročníku, no Detroitu sa nedarí a prežíva najväčšiu krízu v sezóne. Vyhral len tri z posledných 11 zápasov. Stále sa však drží na postupových priečkach do play-off. "Ráno som hovoril hráčom, že nemôžeme očakávať, že vyhráme 7:5 alebo 6:5. No, ako sa ukázalo, môžeme," povedal tréner San Jose Todd McLellan.

Ďalšou prehrou si skomplikoval situáciu Boston s kapitánom Zdenom Chárom. Anaheimu podľahol 2:3 po predĺžení a prehral šiesty súboj v rade. Uhral však aspoň bod a vyrovnal sa Ottawe na ôsmom mieste v tabuľke Východnej konferencie. Senators totiž prehrali 1:5 s New Yorkom Rangers, ktorý si víťazstvom ako prvý klub zaistil v tejto sezóne miestenku do play-off. Chára odohral takmer 25 minút.
Zo slovenských hokejistov nastúpili aj Andrej Meszároš z Buffala a Richard Pánik z Toronta. Ich kluby však nádej na postup do bojov o Stanleyho pohár už dávno stratili. Buffalo prehralo 3:4 po predĺžení s Arizonou, Toronto 1:4 s Floridou, ktorá si udržala šance na play-off. Priblížila sa na tri body Bostonu a Ottawe. Tomáš Kopecký sa do zostavy Panthers nezmestil, Pánik si odsedel osobný 10-minútový trest.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Boston - Anaheim 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 34. Spooner (P. Bergeron, Krejčí), 41. L. Eriksson (Krug, Krejčí) - 31. Maroon (Stoner, Vatanen), 60. Perry (Getzlaf, Fowler), 64. Getzlaf (Fowler, Despres)
Zdeno Chára (Boston) odohral 24:29 min, 0+0, 3 strely, 2 tr. min

Carolina - Pittsburgh 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly: 6. E. Staal (J. Staal), 9. Murphy (B. Malone, V. Rask), 32. McClement (B. Malone, Faulk), 35. Siomin (Riley Nash, E. Staal), 54. Nestrašil (E. Staal, E. Lindholm) - 4. B. Sutter (Crosby, Lovejoy), 56. I. Cole (Adams, Bennett)

Buffalo - Arizona 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 11. Ennis (Moulson, Larsson), 29. Ristolainen (Ennis, B. Gionta), 57. B. Gionta - 8. Szwarz (Chipchura, Cunningham), 32. Ekman-Larsson (Erat, Arcobello), 35. Moss (Gagner), 61. Gagner (Ekman-Larsson, Moore)
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 16:10 min, 0+0, 2 strely

New York Islanders - Los Angeles 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 26. Nielsen (Kuľomin, Hamonic), 44. Boychuk (Strome, Bailey) - 31. Shore (D. Brown, Martinez), 42. Toffoli (J. Carter, Muzzin), 56. Kopitar (SEKERA, Martinez)
Jaroslav Halák (NYI) sa stal druhou hviezdou zápasu, mal 34 úspešných zákrokov, Andrej Sekera odohral 20:31 min, 0+1, +2, Marián Gáborík (obaja LA) odohral 16:19 min, 0+0, +1, 4 strely

Washington - New Jersey 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 3. Alzner (Niskanen, Johansson), 22. Fehr, 62. Niskanen (Alzner, Kuznecov) - 35. Zajac (Eliáš, Larsson), 60. Bernier (Gomez, Cammalleri)

Detroit - San Jose 4:6 (2:3, 0:0, 2:3)
Góly: 11. JURČO (D. Miller, Dekeyser), 12. TATAR (Dekeyser), 44. Weiss (Pulkkinen, B. Smith), 48. Abdelkader (J. Ericsson, N. Kronwall) - 1. Vlasic (M. Karlsson), 10. Nieto (Tierney, Braun), 17. Tierney (Wingels, Mueller), 41. Couture (Marleau), 45. Marleau (Burns), 59. Marleau (Hertl, Couture)
Tomáš Tatar odohral 19:15 min, 1+0, 3 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 9:07 min, 1+0, 2 strely

Ottawa - New York Rangers 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Góly: 13. Lazar (Condra) - 13. Kreider (Stepan), 15. D. Boyle (Rick Nash, Kreider), 19. Kreider (Stepan, Zuccarello), 22. Zuccarello (Hayes, Yandle), 37. Glass (Hayes, D. Boyle)

Tampa Bay - Nashville 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 20. Namestnikov (Šustr, Barberio), 34. B. Boyle (J. Brown, Drouin) - 4. Ribeiro (Josi), 5. Gaustad (Beck), 27. Santorelli (Järnkrok, Stalberg)

Toronto - Florida 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 50. Carrick (Rielly, J. Lindström) - 25. Huberdeau (Barkov, Petrovic), 25. Kampfer (Jágr, Barkov), 35. Pirri (Trocheck, B. Campbell), 59. Pirri
Richard Pánik (Toronto) odohral 13:58 min, 0+0, 10 tr. min

Winnipeg - Montreal 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 13. Byfuglien (Slater, Pardy), 27. Scheifele (Myers), 30. Slater (Stempniak, Tlustý), 39. Wheeler (Scheifele, Stafford), 53. Lowry (Frolík, Ladd) - 27. A. Markov (Desharnais), 52. Gallagher

Vancouver - Colorado 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 41. Y. Weber (H. Sedin, Edler) - 24. Iginla (Landeskog, Barrie), 31. Tanguay (Redmond, R. O´Reilly), 33. Landeskog (Tanguay, R. O´Reilly), 59. J. Mitchell (Duchene)