NHL: Jágr opäť prepisoval tabuľky, Rangers s Hrivíkom víťazne

NETKY.SK • 5 Január 2017, 08:57 • 2 min

WASHINGTON - Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NHL na ľade Philadelphie 5:2. Brankár hostí Henrik Lundqvist si pripísal 30 úspešných zákrokov, dvoma gólmi sa na úspechu "jazdcov" podieľali Kevin Hayes a Michael Grabner, jeden zásah pridal Chris Kreider. Z výhry sa tešil aj Slovák Marek Hrivík, ktorý nastúpil vo štvrtom útoku newyorského tímu a odohral necelých desať minút bez bodového zápisu.

Naprázdno vyšla aj dvojica slovenských útočníkov v drese Detroitu Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Red Wings nedali na ľade Anaheimu ani gól a podľahli domácim Ducks 0:2. Český veterán Jaromír Jágr prihral na jediný gól Floridy, ktorá prehrala s Winnipegom 1:4. Štyridsaťštyriročný fenomenálny krídelník sa vďaka tejto asistencii - jeho už 1136. v profiligovej kariére - osamostatnil na piatom mieste historického poradia nahrávačov NHL, keď sa odpútal od Paula Coffeyho.

NHL - sumáre:

FLORIDA PANTHERS - WINNIPEG JETS 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 39. McKegg (Jágr, Ekblad) - 26. Matthias (Postma, Lowry), 28. Laine (Little), 43. Ehlers (Little), 53. Scheifele (Trouba, Laine). Brankári: Luongo - Hellebuyck, strely na bránku: 32:39, 13.607 divákov.

DALLAS STARS - MONTREAL CANADIENS 3:4 pp (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 15. Seguin (Johns, Sharp), 33. Klingberg (Eakin, Spezza), 58. Lindell (Klingberg) - 11. Beaulieu (Danault), 43. Radulov (Beaulieu, Weber), 45. Pacioretty (Beaulieu, Weber), 61. Pacioretty (Petry, Danault). Brankári: Lehtonen - Montoya, strely na bránku: 42:33, 18.106 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - NEW YORK RANGERS 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Góly: 53. Voráček (Giroux, Gostisbehere), 58. Voráček (Del Zotto, Raffl) - 23. Hayes (Grabner, Skjei), 46. Kreider (Stepan, Zuccarello), 52. Grabner (J. Miller, Girardi), 55. Hayes (J. Miller), 58. Grabner. Brankári: Mason - Lundqvist, strely na bránku: 32:28, 19.858 divákov.

CALGARY FLAMES - COLORADO AVALANCHE 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 16. Versteeg (Monahan, Chiasson), 38. Backlund (Giordano, Tkachuk), 54. Chiasson (Brodie, Monahan), 55. Gaudreau (Giordano, Brodie) - 59. Wiercioch (Iginla). Brankári: Elliott - Pickard, strely na bránku: 37:18, 18.388 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - ARIZONA COYOTES 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 10. Bärtschi, 47. Sutter (tr. strieľanie), 54. Horvat (Burrows, Tanev). Brankári: R. Miller - Smith, strely na bránku: 24:22, 18.215 divákov.

ANAHEIM DUCKS - DETROIT RED WINGS 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 14. Ritchie (Vermette, Kaše), 58. Kaše (Vermette, Bieksa). Brankári: Gibson - Mrázek, strely na bránku: 24:23, 17.174 divákov.

Slováci v akcii:

Marek Hrivík (NY Rangers) 09:50 0 0 0 0 1 0

Tomáš Tatar (Detroit) 13:50 0 0 0 0 2 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 12:40 0 0 0 0 0 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/