NHL: Jágr dal 736. gól, Pánikov debut za Chicago sa odkladá

NETKY.SK • 6 Január 2016, 10:18 • 2 min

NEW YORK - Úradujúci šampión NHL Chicago Blackhawks vyhral v noci na stredu na ľade Pittsburghu Penguins 3:2 po predĺžení a natiahol víťaznú šnúru v zámorskej súťaži na štyri zápasy.

"Jastrabi" premárnili dvojgólové vedenie, keď domáci v tretej tretine vyrovnali zásluhou presných zásahov Sidneyho Crosbyho a Krisa Letanga, napokon však hostia vybojovali dva body. V štvrtej minúte predĺženia rozhodol o ich triumfe svojím druhým gólom v stretnutí Rus Artemij Panarin. V zostave Chicaga napokon ešte chýbal slovenský hokejista Richard Pánik, vybavovanie jeho víz totiž trvá dlhšie, než sa čakalo. Marián Hossa odohral za Blackhawks 20:37 min., vyslal na súperovu bránku jednu strelu a pripísal si plusový bod.

Vo famóznych výkonoch pokračujú hráči Floridy, Panthers triumfovali na ľade Buffala 5:1 a natiahli rekordnú klubovú víťaznú sériu na 10 stretnutí. Skóre otvoril český veterán Jaromír Jágr, pre ktorého to bol 736. gól v profiligovej kariére a už iba päť mu chýba k vyrovnaniu Bretta Hulla, historicky tretieho najlepšieho strelca NHL.

V ôsmich nočných zápasoch Slováci nebodovali.

sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - WASHINGTON CAPITALS 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 36. Eriksson (Connolly, Bergeron), 52. Bergeron (Spooner, Krug) – 16. Burakovsky (Kuznecov, Ness), 33. Kuznecov (Bäckström, Niskanen), 51. Johansson (Orlov, Schmidt). Brankári: Rask - Holtby, strely na bránku: 27:29, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - FLORIDA PANTHERS 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 23. R. O'Reilly (Eichel, McGinn) – 10. Jágr (Huberdeau), 29. MacKenzie (Knight, Petrovic), 46. Knight (Howden, MacKenzie), 57. Huberdeau (Barkov), 59. Pirri (Mitchell). Brankári: Ullmark - Luongo, strely na bránku: 32:27, 18.560 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - MINNESOTA WILD 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 24. Atkinson (Hartnell, Goloubef), 60. Foligno (Wennberg, Johansen) – 18. Parise (Granlund, Suter), 33. Parise (Granlund, Suter), 60. Parise, 60. Granlund. Brankári: Forsberg - Dubnyk, strely na bránku: 31:33, 12.411 divákov.

NEW YORK RANGERS - DALLAS STARS 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Góly: 2. Stepan (Nash, Megna), 15. Yandle, 38. Brassard (Miller), 45. Stepan (Nash, Girardi), 48. Stalberg (Lindberg, Klein), 54. Megna (Nash, Klein) – 14. Klingberg (Spezza, Goligoski), 49. Roussel (Spezza, Jo. Benn). Brankári: Lundqvist - Niemi, strely na bránku: 29:23, 18.006 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 46. Crosby (Perron, Letang), 58. Letang (Crosby) – 29. Panarin (Kane, Keith), 39. Toews (Seabrook, Shaw), 64. Panarin (Kane, Seabrook). Brankári: Fleury - Crawford, strely na bránku: 36:30, 18.658 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - MONTREAL CANADIENS 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 6. B. Schenn (Couturier), 24. Gostisbehere (Umberger, Laughton), 29. Simmonds (Gostisbehere, B. Schenn), 46. Couturier (Schultz, B. Schenn) – 15. Galchenyuk (Barberio, Carr), 38. Gallagher (Jemelin, Pacioretty), 60. Carr (Desharnais, Eller). Brankári: Neuvirth - Scrivens, strely na bránku: 31:24, 19.163 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - WINNIPEG JETS 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 54. Wilson (Josi) – 11. Stafford (Myers), 29. Stafford (Enström, Scheifele), 46. Chiarot, 60. Burmistrov (Ladd, Myers). Brankári: Rinne - Hellebuyck, strely na bránku: 44:19, 17.113 divákov.

CALGARY FLAMES - TAMPA BAY LIGHTNING 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 4. Stajan (Giordano, Brodie), 36. Jones (Giordano), 60. Bouma (Wideman) – 59. Stamkos (Stralman, Filppula). Brankári: Rämö - Bishop, strely na bránku: 24:31, 18.966 divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 27:16 0 0 0 +1 3 2

Marián Hossa (Chicago) 20:37 0 0 0 +1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/