NHL: Hossova asistencia, Gáboríkova radosť

NETKY.SK • 25 Máj 2014, 09:57 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili v sobotňajšom treťom zápase finále Západnej konferencie zámorskej NHL doma nad Chicagom Blackhawks 4:3 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1, spočiatku pritom zaostávali 0:1.

V drese úspešných "kráľov" odohral Marián Gáborík 16:01 min a mal 5 streleckých pokusov. Za zdolaných si Marián Hossa (20:36 min) pripísal jednu asistenciu a dva plusové body, Michal Handzuš (11:43 min) zaznamenal mínusku a dve trestné minúty za zdržiavanie hry. Práve pri tomto oslabení sa hostia v 6. min ujali v Staples Center pred 18 374 divákmi vedenia a mali ešte aj náskok 2:1, napokon im to však nestačilo.

Štvrtý zápas je na programe v utorok 27. mája znova v Los Angeles. Vo finále na východe hrajú New York Rangers a Montreal Canadiens (zatiaľ 2:1).

Výsledok sobotňajšieho tretieho finále Západnej konferencie NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):
Los Angeles - Chicago 4:3 (1:2, 2:0, 1:1) - stav série: 2:1
Góly: 7. Vojnov (J. Carter, Doughty), 29. J. Carter (Pearson), 35. Toffoli (J. Carter, W. Mitchell), 52. Doughty (Muzzin, Justin Williams) - 6. Toews, 14. Toews (Rozsíval, MARIÁN HOSSA), 60. Sharp (Leddy)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:01 min, mal 5 striel, Michal Handzuš odohral 11:43 min, mal 2 tr. minúty, 1 mínusový bod, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 20:36 min, mal 3 strely a 2 plusové body.