NHL: Hossa strelil gól, asistoval a stal sa prvou hviezdou

NETKY.SK • 22 Január 2015, 07:04 • 2 min

NEW YORK - Slovenský útočník Marián Hossa sa výrazne pričinil o víťazstvo hokejistov Chicaga 3:2 po nájazdoch na ľade Pittsburghu v stredajšom súboji NHL.

Hossa najprv v 7. min prihrával Davidovi Rundbladovi na gól a v 23. min v presilovke strelou švihom spoza obrancu sám rozvlnil sieť za Marcom-Andrem Fleurym. Bol to v podaní 36-ročného krídelníka desiaty gól sezóny, okrem toho má aj 24 asistencií. Dostal za to honor prvej hviezdy zápasu. Domáci síce vyrovnali z 0:2 na 2:2, ale v nájazdovej lotérii trafili iba hosťujúce útočné esá Jonathan Toews a Patrick Kane.

Trápi sa Toronto Richarda Pánika, Maple Leafs prehrali šiesty zápas v rade, v stredu prehrali s Ottawou 3:4. Dva góly víťazov dal Erik Karlsson. Senators viedli po prvej tretine už 3:0, ale hostia súboj ešte zdramatizovali. Pánik odohral 7:43 min a pripísal si mínusový bod, jednu strelu i vylúčenie. Boston prehral v Colorade 2:3 po samostatných nájazdoch, v ktorých bol jediným úspešným exekútorom MacKinnon. Zdeno Chára ohrozil domácu bránku trikrát, odohral 25:34 min. Bod za asistenciu si pripísal Marián Gáborík z Los Angeles, jeho Kings prehrávajú po dvoch tretinách v San Jose so Sharks 1:2.

Už piatykrát v rade sa tešili hráči Wnnipegu, pri výhre 4:0 nad Columbusom žiaril Michael Hutchinson a vychytal druhý shutout kariéry. Blue Jackets prišli aj o brankára Sergeja Bobrovského, ktorý sa zranil v dolnej časti tela počas druhej tretiny.

Stredajšie sumáre NHL:

Ottawa - Toronto 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
Góly: 3. Hoffman (Stone, Ceci), 12. E. Karlsson (Hoffman, Ryan), 20. Zibanejad (Ryan, Methot), 56. E. Karlsson (M. Michálek, Pageau) – 34. Clarkson (Franson, Winnik), 59. J. van Riemsdyk (Kessel, Gardiner)
Richard Pánik (Toronto) odohral 7:43 min, 1 strela, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty, 1 zblokovaná strela, 1 víťazné vhadzovanie (1/1)

Pittsburgh - Chicago 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 26. Sill (Ebbett), 33. Downie (Goc, Arcobello) - 7. Rundblad (MARIÁN HOSSA, Toews), 23. MARIÁN HOSSA (Seabrook, Saad), rozhodujúci nájazd Toews
Marián Hossa (Chicago) odohral 20:28 min 1 gól, 1 asistencia, 2 strely, 1 plusový bod, 1. hviezda zápasu

Winnipeg - Columbus 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 2. Wheeler (Ladd, Little), 7. E. Kane (Scheifele), 25. Harrison (Trouba, Peluso), 35. Thorburn (Lowry, Halischuk)

Colorado - Boston 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Iginla (Tanguay, Duchene), 59. R. O´Reilly (Everberg, J. Mitchell), rozhodujúci sam. nájazd MacKinnon - 27. Krug (Lucic, Pastrňák), 45. Marchand (Krejčí, R. Smith)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:34 min, 0+0, 3 strely

Anaheim - Calgary 6:3 (3:0, 1:1, 2:1)
Góly: 5. Palmieri (Beleskey), 15. Maroon (Lovejoy, Fowler), 18. Lovejoy (Thompson), 30. Jackman (Bouque, Thompson), 50. Getzlaf (Perry, Robak), 60. Kesler (Perry) - 32. Backlund (Bouma), 40. Monahan (Gaudreau, Giordano), 51. Colborne

San Jose - Los Angeles 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 1. Couture (Irwin, Niemi), 37. Marleau (Couture, J. Thornton), 49. Pavelski (Marleau, Vlasic), 60. Couture - 32. D. Brown (GÁBORÍK, Kopitar), 60. Shore
Marián Gáborík (LA) odohral 17:10 min, 0+1, 1 strela, +1