NHL: Hossa prispel k triumfu Chicaga gólom i asistenciou, Budaj s 26 zákrokmi

NETKY.SK • 31 Október 2016, 07:39 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel gólom a asistenciou k triumfu Chicaga v zámorskej NHL nad Los Angeles v pomere 3:0.

Krajana Petra Budaja však priamo neprekonal, keďže v 59. minúte spečatil skóre zápasu do prázdnej bránky. Tridsaťsedemročný krídelník, ktorý si pred zápasom prevzal pamätné ocenenie za pokorenie 500-gólovej méty v NHL, má na dosah ďalší významný míľnik. Po nedeľňajšej noci mu chýbajú k naplneniu 1100-bodovej hranice už len štyri body.

Budaj sa od úvodu postavil do bránky Kings v šiestom zápase, no druhej prehre na nulu v rade nezabránil. V noci na pondelok kryl 26 striel a atakoval 93-percentnú hranicu v úspešnosti zásahov. V drese Chicaga sa predstavil aj Richard Pánik, ale do štatistík si zapísal len jeden strelecký pokus a tri hity. Okrem toho pomohol Blackhawks v 7. minúte otvoriť skóre duelu, keď počas presilovky zaclonil Budajovi vo výhľade a Jonathan Toews ho švihom prestrelil. Pri druhom góle zasa vymyslel Hossa efektnú prihrávku pred opustenú bránku Arťomovi Anisimovovi.

Len druhú prehru v prebiehajúcej sezóne utrpeli hokejisti Edmontonu, keď doma podľahli Ottawe 0:2. O triumfe hostí rozhodol predovšetkým 35. kariérny shutout Craiga Andersona, ktorý kryl všetkých 37 striel domácich. Slovenský obranca Andrej Sekera zaznamenal po tri strelecké pokusy i úspešné bloky a jeden hit.

V nedeľňajšom dueli medzi New Yorkom Islanders a Torontom dostal prednosť v bránke domácich Thomas Greiss pred Jaroslavom Halákom. Nemecký brankár pustil za chrbát len jeden puk, celkovo pochytal 33 pokusov Maple Leafs a mal 97,1-percentnú úspešnosť. Islanders triumfovali presvedčivo 5:1. Martin Marinčin patril v drese Toronta k najvyťaženejším obrancom, no do štatistík si tentoraz pripísal dve mínusky.

Trojzápasovú sériu prehier prerušila v noci na pondelok Florida, ktorá triumfovala na ľade Detroitu 5:2. Vedúcou osobnosťou "panterov" sa stal Colton Sceviour, ktorý si k premiérovému hetriku pripísal aj jednu asistenciu a štyrmi kanadskými bodmi pripravil Red Wings druhú prehru za sebou. Domáci krídelník Tomáš Tatar sa v stretnutí bodovo nepresadil.

sumáre:

WINNIPEG JETS - BUFFALO SABRES 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 45. Ehlers (Wheeler, Byfuglien) - 11. Okposo (Girgensons, McCabe), 13. Gionta, 24. Okposo (O'Reilly, Franson). Brankári: Hutchinson (34. Hellebuyck) - Lehner, strely na bránku: 38:28, 15.294 divákov

CAROLINA HURRICANES - PHILADELPHIA FLYERS 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)

Góly: 22. Faulk (Hainsey, Skinner), 31. Skinner (Hainsey, Rask), 32. Stalberg - 18. Gostisbehere, 28. Gudas (Simmonds, Giroux), 38. Giroux (Simmonds), 48. Manning (Bellemare). Brankári: Ward - Neuvirth, strely na bránku: 29:28, 10.353 divákov

DETROIT RED WINGS - FLORIDA PANTHERS 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)

Góly: 23. Larkin (B. Smith, Nielsen), 51. B. Smith (Nielsen, Sheahan) - 7. Sceviour (Trocheck, Demers), 7. Sceviour (Yandle, R. Smith), 18. Audy-Marchessault (Malgin, Rau), 26. Trocheck (Sceviour, Petrovic), 37. Sceviour (Demers). Brankári: Mrázek (26. Howard) - Reimer, strely na bránku: 36:24, 20.027 divákov

NEW YORK ISLANDERS - TORONTO MAPLE LEAFS 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Góly: 2. Hamonic (Leddy, Kuliomin), 8. Cizikas (Clutterbuck, Kuliomin), 46. Prince (Seidenberg, Nelson), 48. Nelson (Prince, Seidenberg), 60. Bailey (Leddy, Tavares) - 41. Gardiner (Nylander, Van Riemsdyk). Brankári: Greiss - Enroth, strely na bránku: 35:34, 12.057 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - LOS ANGELES KINGS 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Toews (Campbell, Schmaltz), 34. Anisimov (HOSSA, Panarin), 59. HOSSA (Toews). Brankári: Crawford - BUDAJ, strely na bránku: 29:32, 21.329 divákov

Video si môžete pozrieť TU!

NEW YORK RANGERS - TAMPA BAY LIGHTNING 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Góly: 25. Nash (Holden), 27. Grabner (Skjei, Hayes), 28. Vesey (Nash), 39. J.T. Miller (Hayes, Girardi), 50. Grabner (J.T. Miller, McDonagh), 55. Grabner (Hayes, J.T. Miller) - 57. Stamkos (Kučerov, Stralman). Brankári: Raanta - Bishop, strely na bránku: 37:32, 18.006 divákov

EDMONTON OILERS - OTTAWA SENATORS 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Hoffman (Tom Pyatt, Turris), 60. Ryan (Kelly). Brankári Talbot - Anderson, strely na bránku: 37:22, 18.347 divákov

CALGARY FLAMES - WASHINGTON CAPITALS 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 14. Backlund (Tkachuk, Frolík) - 3. Connoly (Beagle, Sanford), 8. Johansson (Ovečkin, Bäckström), 60. Johansson (Beagle). Brankári: Elliott - Holtby, strely na bránku: 22:29, 18.454 divákov

Peter Budaj (Los Angeles) 59:45 26/28 92,90

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/