NHL: Halák vychytal výhru nad Chicagom a stal sa prvou hviezdou

NETKY.SK • 10 Október 2013, 06:20 • 2 min

ST. LOUIS - Hokejový brankár Jaroslav Halák vychytal pre St. Louis Blues v stredajšom zápase NHL víťazstvo 3:2 nad obhajcom Stanleyho pohára Chicagom Blackhawks a stal sa aj prvou hviezdou duelu.

Ružinovský odchovanec mal v súboji 26 úspešných zákrokov. V stretnutí síce po góle Jonathana Toewsa prišiel o sériu bez inkasovaného gólu, ktorá trvala 111:52 min, ale po jeho skončení mal dôvod na radosť. Blues viedli 1:0 i 2:1, Blackhawks vždy dokázali vyrovnať. O výsledku rozhodol 21,1 sekundy pred koncom tretej tretiny Alexander Steen. Za Chicago nastúpili aj Marián Hossa a Michal Handzuš. Hossa počas 15:30 min ohrozil Haláka trikrát, Handzuš odkorčuľoval takmer 15 minút a vyslal jednu strelu. „Čakali sme, že to bude veľký zápas, proti Chicagu je takým každý. Dnes hral náš tím skvele a navyše celých 60 minút. Bolo dôležité držať sa taktických pokynov a nevzdávať sa,“ povedal po zápase Halák. St. Louis v troch zápasoch novej sezóny ešte neprehralo, Chicago si pripísalo druhý neúspech.

Montreal nevyhral v Scotiabank Saddledome v Calgary od 5. januára 2002 a sériu neúspechov nepretrhol ani tentoraz, keď prehral 2:3. Postaral sa o to osemnásťročný mladík Sean Monahan, ktorý mal v čase poslednej výhry Canadiens v Calgary 7 rokov, 2 mesiace a 25 dní. V stredu dosiahol dva body za gól a asistenciu a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Prvou sa stal brankár Joey MacDonald, ktorý mal 35 úspešných zákrokov. Calgary v riadnom hracom čase neprehralo ani raz v prvých štyroch dueloch sezóny.

St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 16. Tarasenko (Berglund), 29. Backes (Pietrangelo, Oshie), 60. Steen (Pietrangelo, Bouwmeester) - 18. P. Kane (Sharp, Toews), 30. Toews (P. Kane, Sharp)
Jaroslav Halák (St. Louis) mal 26 úspešných zákrokov a stal sa prvou hviezdou

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Calgary - Montreal 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 10. Monahan (Stempniak), 19. S. Bärtschi (Monahan), 37. Glencross (Wideman, Hudler) - 38. Subban (Pacioretty, A. Markov), 51. Eller (Galchenyuk, Subban)

Los Angeles - Ottawa 4:3 po predĺžení (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)
Góly: 7. D. Brown, 13. J. Carter (M. Richards), 18. D. Brown (J. Carter, Kopitar), 61. J. Carter (M. Richards, Kopitar) - 27. Pageau (Condra, Corvo), 46. B. Ryan (Karlsson, C. Phillips), 56. M. Michálek (Corvo, B. Ryan)