NHL: Halák vychytal triumf Islanders,Višňovský 1+0, skórovali aj Hossa a Tatar

NETKY.SK • 30 December 2014, 07:25 • 2 min

NEW YORK - V zámorskej NHL sa v noci na utorok gólovo darilo trom slovenským hokejistom - Tomášovi Tatarovi, Ľubomírovi Višňovskému a Mariánovi Hossovi.

Pätnásty presný zásah Tatara v tejto sezóne nepomohol Detroitu k víťazstvu na ľade Bostonu. Domáci "medvedi" aj so slovenským kapitánom Zdenom Chárom triumfovali 5:2. NY Islanders zdolal Washington 4:3 po predĺžení, pod čo sa gólom podpísal obranca Ľubomír Višňovský. Ten sa presadil v 31. minúte počas presilovky. V bránke domácich dostal príležitosť Jaroslav Halák, ktorý predviedol 23 úspešných zákrokov.

Druhé víťazstvo v rade zaznamenalo Chicago, keď si poradilo s Nashvillom 5:4 po nájazdoch. Autorom tretieho gólu Blackhawks bol slovenský útočník Marián Hossa.