NHL: Halák vychytal triumf Islanders nad Torontom, Pánik 1+1

NETKY.SK • 13 Február 2015, 07:41 • 2 min

NEW YORK - Hokejový brankár New Yorku Islanders Jaroslav Halák vychytal prvýkrát v kariére tridsať víťazných zápasov za sezónu. Vo štvrtok pomohol 32 úspešnými zákrokmi Islanders k výhre 3:2 nad Torontom Maple Leafs.

Prekonal ho aj Richard Pánik, ktorý bol tiež ako asistent pri druhom presnom zásahu kanadského tímu. Pánik strelil v tomto ročníku deviaty gól. Islanders, v drese ktorých odohral takmer 17 minút Ľubomír Višňovský, si poistili prvé miesto v Metropolitnej divízii. "Snažím sa len pomáhať vyhrávať zápasy. Tridsať výhier je pekných, ale vždy je za tým výkon celého tímu. Stále máme pred sebou veľa zápasov a dúfam, že pridáme ďalšie úspechy," povedal pre ligový web Halák, ktorý môže v tomto ročníku ohroziť aj hranicu 40 úspechov. Ak by sa mu to podarilo, stal by sa 27. brankárom v histórii ligy s touto štatistikou počas jednej sezóny. Halák má na dosah aj 32-zápasový klubový rekord víťazstiev Islanders, ktorí držia Billy Smith, Chris Osgood a Rick DiPietro.

Edmonton s Martinom Marinčinom v zostave vyhral v Montreale 4:3 po predĺžení, aj keď v zápase prehrával 0:2 i 2:3. Predĺženie vynútil Ryan Nugent-Hopkins 25 sekúnd pred koncom tretej tretiny svojím druhým gólom v zápase, v 62. min potom rozhodol Anton Lander. "Bol to zábavný zápas," uviedol Lander, ktorý v závere riadneho hracieho času zblokoval puk z hokejky Tomáša Plekanca smerujúci na prázdnu bránku Oilers.

Andrej Sekera z Caroliny bol druhým najvyťaženejším hráčom zápasu proti Anaheimu. Domáci Hurricanes síce súpera prestrieľali, ale na góly podľahli 1:2. Ducks priviedol k výhre brankár John Gibson, ktorý dostal šancu prvýkrát od 30. októbra. Tomáš Kopecký z Floridy bol v druhom stretnutí za sebou na tribúne, Panthers prehrali v Minnesote 1:2. Už 113. viacbodový zápas v drese Wild odohral Mikko Koivu a už iba jeden duel mu chýba k vyrovnaniu doterajšieho klubového rekordu Mariána Gáboríka.

Divokú prestrelku videli diváci v Ottawe. Domáci Senators prehrávali po 40 minútach s Pittsburghom 0:3, tretiu tretinu vyhrali 4:1, ale obrat nedotiahli do úspešného konca. Penguins uspeli na ľade kanadského mužstva 5:4 po samostatných nájazdoch. Tampa Bay prehrala druhýkrát z posledných troch domácich zápasov, vo štvrtok nestačila na St. Louis. Blues uspeli deviatykrát v posledných jedenástich dueloch a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 3. priečka. Pre trénera Kena Hitchcocka to bolo 693. víťazstvo v kariére a predstihol v historickej tabuľke doteraz štvrtého Dicka Irvina.

Nováčikovský strelecký rekord Nashvillu prekonal Filip Forsberg, ktorý v zápase proti Winnipegu (3:1) strelil svoj devätnásty gól sezóny. O jeden zásah predstihol v tabuľkách klubu Alexandra Radulova z ročníka 2006/2007. Predators ako prvý tím v ročníku prekonali hranicu 80 bodov. Tím z Nashvillu o výhre rozhodol v presilovkách, v ktorých strelil dva góly. V drese Jets debutovali obranca Tyler Myers a útočník Drew Stafford, ktorých klub získal v rámci výmeny z Buffala. Hokejisti Los Angeles prestrieľali Calgary 45:18 a napokon aj vďaka trojgólovej tretej tretine zdolali súpera 5:3. Marián Gáborík ohrozil bránku Flames päťkrát. Prvý hetrik kariéry strelil Tyler Toffoli, pridal aj asistenciu. "Odohrali sme skvelú tretiu tretinu a dosiahli dôležité víťazstvo. Počas celého zápasu som sa cítil dobre. Moja hra sa dostala na novú úroveň," uviedol Toffoli.

výsledky:

Carolina - Anaheim 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 30. Skinner (Liles, Siomin) - 35. Beauchemin (Beleskey, Perry), 38. Beleskey
Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:44 min, 0+0

New York Islanders - Toronto 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Góly: 2. Lee, 5. Cizikas (C. McDonald, M. Martin), 33. Lee (Bailey, Hamonic) - 22. PÁNIK (Holzer, Komarov), 25. T. Smith (PÁNIK, Bozak)
Jaroslav Halák mal 32 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja NY Islanders) odohral 16:37 min, 0+0, -1, Richard Pánik (Toronto) odohral 13:00, 1+1, 3 strely, 2 tr. minúty

Montreal - Edmonton 3:4 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 17. C. Thomas (Delarose), 22. Galchenyuk (Subban, Plekanec), 50. Pacioretty (Subban, A. Markov) - 25. Hendricks (Petry, Ference), 35. Nugent-Hopkins (Eberle), 60. Nugent-Hopkins (O.Klefbom, Purcell), 62. Lander (Klefbom, Jakupov)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 17:55 min, 0+0, 2 strely, 2 tr. minúty

Ottawa - Pittsburgh 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 0:1, 4:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 46. Zibanejad (Ryan, Ceci), 50. Hoffman (Ryan, E. Karlsson), 56. Stone (Turris, E. Karlsson), 57. Turris (Gryba, Borowiecki) - 2. Letang (Bennett, B. Sutter), 10. Crosby (Scuderi), 34. Malkin (Comeau, Letang), 55. Crosby (Kunitz), rozhodujúci sam. nájazd Perron

Tampa Bay - St. Louis 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Góly: 29. T. Johnson (Kučerov, Stralman), 38. Connolly (V. Filppula), 47. Stamkos (Killorn, Stralman) - 2. Oshie (Steen), 5. Jaškin (Steen), 33. Steen (Backes), 35. Backes (Oshie, Pietrangelo), 36. P. Stastny (Berglund, I. Cole), 59. Tarasenko

Minnesota - Florida 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 5. Pominville (M. Koivu, Suter), 27. Parise (Vanek, M. Koivu) - 30. Bjugstad (J. Jokinen, Hayes)

Nashville - Winnipeg 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 5. S. Weber (Josi, F. Forsberg), 24. F. Forsberg (Josi, S. Weber), 57. Neal (Fisher, S. Weber) - 12. Frolík (Byfuglien, Scheifele)

Colorado - New York Rangers 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Góly: 33. Landeskog (J. Mitchell, MacKinnon), 47. Iginla (Talbot), 51. Hejda (Iginla, Duchene) - 17. Boyle (Hayes, McDonagh), 22. Hayes, 37. Zuccarello (Rick Nash, Brassard), 53. Hagelin (Hayes, Klein), 56. Rick Nash (J. Miller), 59. McDonagh

Los Angeles - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Góly: 4. Toffoli (J. Carter), 40. Toffoli (Muzzin, J. Carter), 41. King (J. Carter, Toffoli), 47. J. Nolan (Doughty), 49. Toffoli (King, McNabb) - 24. D. Jones (Brodie, Wideman), 24. Raymond (Stajan, Wideman), 53. Raymond (Gaudreau)
Marián Gáborík (LA) odohral 17:15 min, 0+0, mal 5 striel