NHL: Halák v príprave víťazne, Sekera a Marinčin asistovali

NETKY.SK • 22 September 2015, 07:17 • 2 min

NEW YORK - Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v noci na utorok v dvanástich prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL.

Obranca Edmontonu Andrej Sekera sa na novom pôsobisku uviedol asistenciou, ktorou prispel k víťazstvu Oilers nad Calgary 4:2. Rovnako asistenciu si pripísal ďalší slovenský zadák a letná posila Toronta Martin Marinčin, ktorý pomohol k triumfu Maple Leafs nad Ottawou 4:1.

Dve tretiny odchytal za New York Islanders slovenský brankár Jaroslav Halák. Z trinástich striel, ktoré na neho smerovali, pustil za svoj chrbát iba jednu a "ostrovania" aj vďaka nemu vyhrali nad Philadelphiou 3:2.

Výsledky prípravných stretnutí NHL:

Columbus - Pittsburgh 0:1 pp a sn

New York Islanders - Philadelphia 3:2 (HALÁK chytal za Islanders 40 minút, inkasoval jeden gól z 13 striel, úspešnosť 92,3 percenta)

New York Rangers - New Jersey 6:3

Philadelphia - New York Islanders 5:3

Washington - Carolina 2:0, Ottawa - Toronto 3:4 pp

Toronto - Ottawa 4:1 (MARINČIN za domácich 0+1)

Minnesota - Buffalo 2:3, Calgary - Edmonton 1:3

Edmonton - Calgary 4:2 (SEKERA za domácich 0+1)

Arizona - Los Angeles 1:5

Vancouver - San Jose 1:0 pp