NHL: Halák priviedol Islanders k triumfu, Gáborík skóroval pri prehre LA

NETKY.SK • 13 December 2015, 09:02 • 2 min

NEW YORK - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol hokejistov New Yorku Islanders v zámorskej NHL k triumfu na ľade Columbusu 3:2 po predĺžení.

V stretnutí si pripísal 28 zákrokov s úspešnosťou 93,3 percenta a vyhlásili ho za druhú hviezdu. Prvou sa stal autor dvoch gólov a asistencie Kyle Okposo.

Marián Gáborík zaznamenal svoj šiesty presný zásah v tomto ročníku profiligy, no hráči Los Angeles Kings prehrali v Buffale 1:2 po predĺžení. Slovenský útočník otvoril skóre duelu už v 5. minúte, keď ho ideálnou prihrávkou vyzval k skórovaniu spoluhráč Anže Kopitar a Gáborík z prvej nezaváhal. Domáci ale poslali zápas do predĺženia a v ňom rozhodol Ryan O'Reilly svojim 100. gólom v NHL. Kings tak prerušili sériu šiestich víťazstiev.

Boston triumfoval nad Floridou 3:1. Slovenský obranca Zdeno Chára bol s 23:25 min najvyťaženejším hráčom domácich a mal jeden strelecký pokus. Dvoma gólmi sa prezentoval center Ryan Spooner. Bruins zdolali doma "panterov" deviatykrát za sebou.

Montreal si poradil v kanadskom derby s Ottawou 3:1, keď bránku súpera v prvej tretine zasypal 27 strelami a vyrovnal tak klubový rekord v tomto ukazovateli z rokov 1973 a 1977. Rekord NHL v počte striel v jednej perióde (33) drží Boston ešte z roku 1941, informoval oficiálny web profiligy.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - FLORIDA PANTHERS 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 12. Spooner (Krug), 28. Spooner (Bergeron, Krejčí), 59. Marchand (Bergeron) – 54. Smith (Ekblad, Pirri). Brankári: Rask - Luongo, strely na bránku: 25:27, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - LOS ANGELES KINGS 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

8. McGinn (O'Reilly, Ristolainen), 64. O'Reilly (McCabe) – 5. GÁBORÍK (Kopitar, Pearson). Brankári: Ullmark - Enroth, strely na bránku: 30:21, 18.133 divákov.

MONTREAL CANADIENS - OTTAWA SENATORS 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 3. Flynn (Beaulieu, Hudon), 20. Pacioretty (Plekanec, Weise), 26. Petry (Weise, Galchenyuk) – 32. Pageau (Chiasson, Dziurzynski). Brankári: Tokarski - Anderson (27. Driedger), strely na bránku: 42:26, 21.288 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - WASHINGTON CAPITALS 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Góly: 49. Kučerov (Stralman, Stamkos) – 3. Beagle (Galijev), 32. Kuznecov (Carlson). Brankári: Bishop - Holtby, strely na bránku: 36:20, 19.092 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - NEW YORK ISLANDERS 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 26. Saad (Jenner, Dubinsky), 49. Atkinson (Savard, Hartnell) – 16. Okposo, 28. Nielsen (Okposo, Leddy), 63. Okposo (Bailey). Brankári: McElhinney - HALÁK, strely na bránku: 30:19, 12.342 divákov.

ST. LOUIS BLUES – DALLAS STARS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 2. Backes (Steen, Shattenkirk), 52. Tarasenko (Backes), 56. Reaves (Upshall). Brankári: Allen - Niemi, strely na bránku: 26:26, 15.023 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - COLORADO AVALANCHE 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 20. Salomäki (Ellis, Sissons), 41. Smith (Ellis, Ekholm) - 9. Beauchemin (MacKinnon, Duchene), 15. Holden (Tanguay, Mitchell), 50. Martinsen (Söderberg, Beauchemin). Brankári: Rinne - Varlamov, strely na bránku: 36:25, 17.113 divákov.

ARIZONA COYOTES - CAROLINA HURRICANES 4:5 pp (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)

Góly: 39. Duclair (Domi), 42. Duclair (Tichonov, Domi), 44. Chipchura (Grossmann), 60. Murphy (Duclair) – 9. Versteeg (Faulk, Lindholm), 20. Nestrašil (J. Staal, Pesce), 36. Di Giuseppe (Skinner, Slavin), 41. Faulk (Lindholm, Rask), 61. Rask (Läck, Lindholm). Brankári: Lindbäck - Läck, strely na bránku: 29:33, 12.668 divákov.

CALGARY FLAMES - NEW YORK RANGERS 5:4 pp (0:1, 2:0, 2:3 - 1:0)

Góly: 38. Gaudreau, 38. Raymond (Frolík), 43. Gaudreau (Jones, Monahan), 45. Colborne (Stajan, Russell), 63. Brodie (Russell, Gaudreau) - 11. Miller (Stalberg, Hayes), 46. Glass (Moore), 56. Boyle (Kreider, Miller), 59. Zuccarello (Boyle, Brassard). Brankári: Hiller - Raanta, strely na bránku: 27:29, 19.289 divákov.

SAN JOSE SHARKS - MINNESOTA WILD 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 45. Parise (Granlund, Pominville), 60. Koivu (Parise, Spurgeon). Brankári: Jones - Kuemper, strely na bránku: 25:30, 16.766 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 19:34 1 0 1 1 4 0

Zdeno Chára (Boston) 23:25 0 0 0 0 1 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 62:16 2/30 93,3

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/