NHL: Halák pri návrate s čistým kontom a asistenciou, Tatarov 9. gól sezóny

NETKY.SK • 10 Január 2014, 07:00 • 2 min

NEW YORK - Vydarený návrat do zostavy St. Louis Blues zažil v noci na piatok slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák.

V zápase NHL na ľade Calgary kryl všetkých 33 striel domácich hráčov, navyše pri druhom góle hostí si pripísal asistenciu a mal tak výrazný podiel na hladkom víťazstve "bluesmanov" 5:0. Po stretnutí ho vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Halák, ktorý dlho pauzoval pre chorobu a nastúpil na svoj prvý zápas od 28. decembra, zaznamenal tretie čisté konto v sezóne a 28. v kariére. Aj vďaka jeho výkonu natiahli Blues víťaznú šnúru už na sedem zápasov.

Jediným slovenským hokejistom, ktorý sa dokázal strelecky presadiť v deväťzápasovom nočnom programe, bol Tomáš Tatar. Útočník Detroitu dal jediný gól hostí pri prehre 1:4 v San Jose. Bol to pre neho v poradí deviaty presný zásah a 17. kanadský bod v sezóne.

Výsledky NHL:

Calgary - St. Louis 0:5 (za hostí HALÁK 0+1, kryl všetkých 33 striel domácich)

San Jose - Detroit v 55. minúte 4:1 (za hostí TATAR 1+0), Los Angeles - Boston v 50. minúte 3:1

Buffalo - Florida 1:2 pp a sn

New Jersey - Dallas 1:0

Carolina - Toronto 6:1

Tampa Bay - Washington 3:4

Nashville - Anaheim 3:4

Phoenix - Minnesota 1:4