NHL: Halák konečne s víťazstvom, New Jersey nestačilo na Toronto

NETKY.SK • 1 Február 2022, 10:32 • 2 min

NEW YORK – Hokejisti Vancouveru v zostave so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom zvíťazili v noci na utorok v NHL na ľade Chicaga 3:1. Halák vykryl 20 striel a mal 95,2-percentnú úspešnosť zákrokov. Prekonal ho iba Connor Murphy, ktorý v 54. minúte znížil na 1:2.

Mesačná pauza Haláka nijako neoslabila!

Halák odchytal prvý zápas od 30. decembra, 15. januára ho Canucks zaradili na covidovú listinu. „Nie je jednoduché nastúpiť po mesačnej prestávke, no snažil som sa čo najrýchlejšie dostať do správneho rytmu. Musím pochváliť chalanov, ktorí odviedli pred našou bránkou skvelú robotu. Veľa sme toho Chicagu nedovolili, najmä v tretej tretine," cituje TASR Haláka z portálu nhl.com.

Jersey s ďalšou prehrou

New Jersey s Tomášom Tatarom prehralo na klzisku Toronta 4:6, hoci po dvoch tretinách ešte viedlo 4:2. Hrdinom Maple Leafs bol Auston Matthews, ktorý sa blysol hetrikom, Tatar natiahol šnúru bez bodu na deväť zápasov, na ľade strávil 13:52 min. Tatar naposledy bodoval 6. januára v dueli s Columbusom. Obranca Christián Jaroš nebol v zápase s Torontom na súpiske Devils