NHL: Halák druhá hviezda, Sekera zdolal Cháru, ktorý skóroval

NETKY.SK • 3 December 2015, 07:31 • 2 min

NEW YORK - Jaroslav Halák výraznou mierou pomohol hokejistom New York Islanders k triumfu nad mestským rivalom Rangers v stredajšom zápase NHL.

Slovenský brankár pochytal 33 z 34 striel súperových hráčov a pridal aj tri zneškodnené samostatné nájazdy. S úspešnosťou zásahov 97,1% sa stal druhou hviezdou zápasu. Prekonal ho iba Viktor Stalberg, ktorý v 39. min vyrovnal na 1:1. Na strane Islanders strelil v 33. min gól kapitán John Tavares a ten rozhodujúci v nájazde pridal Kyle Okposo. "Prechádzajúci zápas mi v nájazdoch nevyšiel, ale teraz máme dôležité dva body v súboji s divíznym rivalom," povedal Halák pre server NHL. Pripomenul piatkovú prehru na Floride, keď v nájazdoch až päťkrát inkasoval. "Dobre sme sa pohybovali, vytvárali si šance, ale víťazstvo má súper. Ich brankár mal niekoľko dobrých zákrokov a obrana zasa zblokovaných striel," uviedol tréner Rangers Alain Vigneault.

V súboji Edmonton - Boston sa v mikrosúboji slovenských obrancov zrodilo víťazstvo Andreja Sekeru nad Zdenom Chárom. Domáci zvíťazili 3:2 po nájazdoch, rozhodnutie privodil Jordan Eberle. Sekera odohral 18:38 min a asistoval pri prvom góle Oilers, Chára sa zasa blysol gólom, ktorým tri a pol minúty pred naplnením 60 minút vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do predĺženia. Obrovitý slovenský obranca si pekne nakorčuľoval pred bránku domácich, kde ho zastihla časovaná prihrávka českého spoluhráča Davida Krejčího. Bol to Chárov štvrtý gól a dvanásty bod v sezóne v 21. zápase. Chára strávil na ľade až 26:07 min, najviac spomedzi všetkých hráčov a bol strelecky aktívny - okrem gólu zaznamenal ešte 5 pokusov na bránku domácich. V zápase Winnipeg - Toronto (6:1) sa v tíme hostí predstavil aj slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý počas 14:45 min z relevantných štatistík nazbieral iba 1 plusový bod.

Streda - sumáre NHL:

New York Islanders - New York Rangers 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 33. Tavares (Okoposo, Boychuk), rozhodujúci nájazd Okposo - 39. Stalberg (M. Staal, D. Moore)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, kryl 33 z 34 striel, priemer 97,1%, druhá hviezda

Winnipeg - Toronto 6:1 (2:1, 0:0, 4:0)

Góly: 9. Stafford (Scheifele, Perreault), 18. Stafford (Ehlers, Scheifele), 42. Scheifele (Perreault, Chiarot), 43. Ladd (Myers), 51. Little (Wheeler, Byfuglien), 58. Peluso (Copp, Trouba) - 3. Grabner (Winnik, Spalling)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 14:45 min, 1 plusový bod

Edmonton - Boston 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 31. Letestu (Hendricks, SEKERA), 50. Hendricks (Letestu, Korpikoski), rozhodujúci nájazd Eberle - 39. Krug (Bergeron, McQuaid), 57. CHÁRA (Krejčí, Eriksson)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 18:38 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 zblokovaná strela - Zdeno Chára (Boston) odohral 26:07 min, 1 gól, 1 plusový bod, 6 striel

Anaheim - Tampa Bay 1:2 po II. tretine (0:0, 1:2), ešte sa hrá