NHL: Gáboríkova asistencia nepomohla Los Angeles

NETKY.SK • 1 Apríl 2014, 07:28 • 2 min

NEW YORK - Štrnásta asistencia slovenského útočníka Mariána Gáboríka v sezóne nepomohla hokejistom Los Angeles k víťazstvu nad Minnesotou v pondelkovom zápase NHL. Kings podľahli na domácom ľade Wild 2:3, keď o výsledku rozhodol v 45. min fínsky útočník hostí Mikko Koivu.

Gáborík prihrával Justinovi Williamsovi v 32. min na gól, ktorým vtedy domáci viedli 2:1. Zraneniami sužovaný Gáborík má v tejto sezóne v 35 zápasoch na konte 9 gólov a 14 asistencií.

V súboji Ottawy s Carolinou odkorčuľoval hosťujúci obranca Andrej Sekera vyše 24 minút a zápas skončil s plusovým bodom. Vo vyrovnanom stretnutí rozhodli o víťazstve Ottawy 2:1 až samostatné nájazdy. Ten rozhodujúci premenil Čech Aleš Hemský. Parádny obrat predviedli hokejisti Anaheimu. Pred vlastnými fanúšikmi prehrávali s Winnipegom po polovici stretnutia už 0:4, ale napokon sa tešili z víťazstva 5:4 po predĺžení. Knokaut Ducks v závere stretnutia bol ukážkový. Zápas dostal do predĺženia gólom 23 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Corey Perry a o dvoch bodoch pre domácich rozhodol v 16. sekunde nastaveného času Stéphane Robidas.

Sumáre NHL - pondelok:

Los Angeles - Minnesota 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 7. Martinez (Kopitar, Justin Williams), 32. Justin Williams (GÁBORÍK, Mitchell) - 24. Parise (Mikael Granlund, M. Koivu), 44. Moulson (Pominville, Haula), 45. M. Koivu (Coyle, Parise)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 19:23 min, 1 asistencia, 3 strely na bránku, 2 plusové body

Ottawa - Carolina 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Zibanejad (Wiercioch, Hemský), rozhodujúci sam. nájazd Hemský – 5. Skinner
Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:12 min, 2 strely, 1 plusový bod, 1 zblokovaná strela

New Jersey - Florida 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Góly: 1. Zajac (Jágr, Fayne), 10. Jágr (Clowe), 12. Zajac (Clowe, Gelinas), 24. Clowe (Zajac, Jágr), 45. Josefson (R. Carter), 50. Zajac (T. Ruutu, Jágr) – 18. Kulikov (Bjugstad), 21. Boyes (Bjugstad), 27. Pirri (Olsen, Trocheck)

Anaheim - Winnipeg 5:4 po predĺžení (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)
Góly: 38. Bonino (Silfverberg, Maroon), 43. Getzlaf (Maroon, Perreault), 45. Lindholm (Winnik, S. Koivu), 60. Perry (Getzlaf, Palmieri), 61. Robidas (Cogliano, Sbisa) - 9. Trouba (Frolík, Little), 14. Halischuk (E. Kane, O´Dell), 21. Wheeler (Byfuglien, Pavelec), 31. Tangradi (Redmond, Peluso)