NHL: Gáborík sa vrátil a strelil gól, bodovalo šesť Slovákov

NETKY.SK • 28 Február 2014, 07:45 • 2 min

NEW YORK - Marián Gáborík sa po 22-zápasovej absencii vrátil do akcie vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NHL a hneď sa strelecky presadil. Slovákov gól však Columbusu nestačil a na ľade Blue Jackets prehral 2:5. Okrem Gáboríka sa strelecky presadili vo štvrtok v NHL aj Ľubomír Višňovský z New York Islanders, ktorý rozhodol v predĺžení zápas s Torontom, Andrej Meszároš, Tomáš Jurčo a Tomáš Tatar. Útočníci Detroitu Tatar s Jurčom pridali aj asistencie. Kanadský bod si pripísal aj Andrej Sekera, Peter Budaj vychytal pre Montreal cennú výhru v Pittsburghu. Bez bodu i s prehrami svojich tímov odchádzali Marián Hossa a Martin Marinčin.

Okrem Gáboríka sa Strelecký presadila vo Štvrtok v NHL hľa Ľubomír Višňovský z New York Islanders, ktory rozhodol v predĺžený zápas s Torontom, Andrej Meszároš, Tomáš Jurčo Tomáš Tatar. Útočníci Detroitu Tatar s Jurčom pridali aj asistencie. Kanadský bod si pripísal hľa Andrej Sekera, Peter Budaj vychytal Montreal predom Cenný výhru v. Pittsburghu. Bez Bodu je prehriata svojich ložísk Timovi odchádzali Marián Hossa Martin Marinčin.

New Jersey malo Proti Columbusu veľmi dobrý Nástup Už po deviatich minútach viedlo 03:00. Blue Jackets sa dokázali Vrátiť robiť stretnutiam, Gáborík v druhej tretine šiestym presným zásahom v. ročníkov znižoval na Rozdiely Golu. Trenčania odohral 16:40 min, dvakrát vystrelil Priamo na bránku si mal mínusový BSK.

Višňovský zachytil v predĺžený zápasu mezi New York Islanders Torontom znechutený puk spomedzi kruhov nekompromisne zakončil. Obranca Islanders odohral Vyse 19 Minút mal dve Strely na bránku. Tomáš Jurčo z Detroitu sa stala treťou hviezdou Stretnutia v. Ottawy. Rovňák Ako spoluhráč Tomáš Tatar strelil gól pridal Asistencia. Red Wings vyhrali hľa druhý zápas po olympijskej prestávky, tentoraz nastúpili bez Pavla Daciuk.

Z piateho Golu v sezone sa tešil Andrej Meszároš, Philadelphia však prehral tak San Jose 3:07. Sharks neprehrial na lade Flyers od Roku 2000. Hetrikom K Predĺženie Séria pomohol Joe Pavelski. Meszároš vyslal na bránku San Jose Pat striel, odohral 17:12 min. Pri zdravotných problémoch Careyho Pricea Dostál Opat šancu v bránky Montrealu Peter Budaj, inkasoval SÍCE Pat gólovo z 32 pokusov hráčovho Pittsburghu, pivo jeho Tim sa tešili z výhry 06:05 po samostatných nájazdoch. O výhre Canadiens rozhodol David Desharnais. Po olympijskej prestávky neuspel ani v Druhom subo Carolina, v Dallase prehrala 01:04. Obrancovia Hurricanes Andrej Sekera prihrával na jediný gól svojho tímu, bola do jeho 25 rokov. Asistencia v sezone.

Marián Hossa sa tak spoluhráč z Chicaga dlho nedokázali presadiť na lade New York Rangers, Napokon skóroval AZ Peter Regin, pivo bolo 12 sekúnd pred koncom zápasu. Domáci Rangers Napokon vyhrali 2:1. Hossa odohral 17:39 min dvakrát ohrozil bránku jazdcov. Brankár Minnesoty Darcy Kuemper vychytal prve ČISTÉ konto v kariére, ked mal na lade Edmontonu 21 úspešných zákrokov. . Martin Marinčin odohral v. drese Oilers 17:40 min  vysledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:  New Jersey - Columbus 5:02 (3:1, 1:1, 1:0)  Goly: 7. Clowe (Loktionov), 8. Jágr (Gelinas, Eliáš), 9. Henrique (A. Greene, Merrill), 40. Henrique (Eliáš), 60. Eliáš - 12. Anisimov (J. Johnson), 32. Gáborík (Anisimov, Foligno),  Marián Gáborík (Columbus) strelil gól, mal 2 Strelecké pokusy, 1 mínusový bod na odohral 16:40 min

New York Rangers - Chicago 02:01 (01:00, 00:00, 01:01)
Goly: 11. Brassard (Pouliot, J. Miller), 56. Rick Nash (Štěpán, Hagelin) - 60. Regin (B. Smith, Seabrook),
Marián Hossa (Chicago) odohral 17:39 min, mal 2 strely 1 mínusový bod.  New York Islanders - Toronto 05:04 po predĺžený (2:1, 0:0, 2:03 - 1:0)  Goly: 16. Grabner (Cizikas), 17. Grabner, 53.. Lee (Bailey, DeHaan), 58. Lee (Strome, Hamonic), 62. Ľ. Višňovský - 7. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk), 49. Ranger (Van Riemsdyk, Kessel), 52. Phaneuf (Bozak, Van Riemsdyk), 54. Lupul (Kadri, Gunnarsson)  Ľubomír Višňovský strelil 1 gól, mal 2 strely odohral 19:25 min  Philadelphia - San Jose 3:07 (2:1, 0:5, 1:1)  Goly: 11. Mészáros (Downie, čítanie), 11. B. Schenn (Lecavalier, Simmonds), 53. Prečítajte si (Couturier, Grossmann) - 5. Torres (Desjardins, Demers), 25. Pavelski (Marleau, D. Boyle), 31. Pavelski (Vlašičová), 31. Couture (Marleau, Demers), 35. Pavelski (Irwin, J. Thornton), 40. Torres (M. Brown, Desjardins), 45. Couture (Wingels)  Andrej Meszároš (Philadelphia) strelil 1 gól, mal 5 striel odohral 17:12 min  Pittsburgh - Montreal 05:06 po sam. nájazdoch (2:1, 1:2, 2:02 až 00:00, 00:01)  Goly: 9. Neal (Malkin, Määttä), 16. Engelland (Neal, Crosby), 31. Määttä (J. Jokinen, B. Sutter), 48. B. Sutter, 53. Crosby (Malkin, Niskanen) - 5. Gallagher (Desharnais, Pacioretty), 27. Briere (tiesňavy, Parros), 32. Pacioretty (Desharnais, A. Markov), 48. Jemelin (R. Bourque, Briere), 55. Briere (Galchenyuk, Plekanec), rozhodujuce sam. nájazd Desharnais  Peter Budaj (Montreal) Mal 27 úspešných zákrokov  Florida - Washington 04:05 (01:02, 01:02, 02:01)  Goly: 16. Fleischmann (Winchester, M. Goc), 21. B. Boyes (Bergenheim), 49. Shore (B. Campbell, Jovanovski), 50. B. Boyes (Bergenheim, Bjugstad) - 6. Brouwer (Laich, Carlson), 9. Laich (Ovečkin, Orlov), 24. Nicklas Bäckström (M. Erat, Carlson), 40. Brouwer (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 56.. Ovečkin (Laich, Nicklas Bäckström),  Ottawa - Detroit 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)  Goly: 25. Ryan (Zibanejad, Methot) - 11. Sheahan, 12. Franzén (Nyquist), 14. Franzén (Alfredsson, N. Kronwall), 18. Jurčo (N. Kronwall, TATAR), 24. Franzén (Nyquist, Dekeyser), 26. TATAR (Jurčo, N. Kronwall)  Tomáš Jurčo odohral 10:51 min, dosiahol 2 Kanadské body (1 +1), mal 2 plusové tela, 3 strely vyhlásili ho ZA tretími hviezdu zápasu, Tomáš Tatar (obaja Detroit) mal 2 Kanadské body (1 +1), 2 strely, 2 trestné Minúty, 2 plusové body, odohral 11:38 min  Nashville - Tampa Bay 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)  Goly: 33. Cullen (Ellis, C. Smith), 34. Josi (S. Weber), 54.. Hornqvist (Fisher, S. Weber) - 6. St Louis (Palát), 10.. St Louis (Kučerov, Purcell),  Winnipeg - Phoenix 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:01 až 00:00, 01:00)  Goly: 15. Wheeler (Byfuglien), 39. B. Malý, rozhodujuce sam. nájazd O. Jokinen - 13.. Ekman-Larsson (R. Vrbata, Klinkhammer), 47. Hanzal (Schlemko, Ribeiro)  Dallas - Carolina 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)  Goly: 4. Seguin (Ničuškin, Jamie Benn), 7. Dillon (Jamie Benn), 39. Jamie Benn, 60. Eakin (Horcoff, Goligoski) - 43. E. Staal (Tlustý, SEKERA)  Andrej Sekera (Carolina) odohral 21:22 min, mal 2 strely, 1 asistencia 2 mínusové body.  Calgary - Los Angeles 00:02 (00:01, 00:00, 00:01)  goly: 3. D. Brown, 44.. D. Kráľ (D. Brown, Muzzin)  Edmonton - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)  Goly: 3. Mikael Granlund (Parise, Spurgeon), 30. Veilleux (Haul, Prosser), 50. Heatley (Coyle, Niederreiter)  Martin Marinčin (Edmonton) odohral 17:40 min mal 1 strelu