NHL: Gáborík prispel k vysokej výhre Kings, Halák prvou hviezdou

NETKY.SK • 10 Február 2016, 07:41 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel GOLO Asistencia k Vysokej výhre Los Angeles Kings na Lade Bostonu Bruins 9: 2 v zápase zámorskej NHL. Hostia v noci na stredu predviedli ofenzívnu smršť, ked na bránku "Medveďov" vyslali AZ 57 striel. Šimončič gólovej zaznamenalo Šimončič rôznych Strelcov. V domácom drese si jednu Asistencia na konto pripísal slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára.

Kings Tak vo velkom štýl ukončili sériami Troch prehier v Bostone av TD Garden vyhrali prvýkrát od 20. novembra 2010. Boston viedol od 6. Minúty Vďaka 25. gólu v sezone Brada Marchand, nie "kráľov" dvomi Golm v závere tretiny otočili skóre vo svo prospech tam postavili základ úspechu. Na 2: 1 pre Los Angeles zvýšil 16 Sekúnd pred prvou prestávkou Gáborík, ked po nahrávke Vincenta Levacaliera skóroval parádnych bekhendovou striel. Slovenský útočník strelil svo 11. gól v sezone, tretí z posledných Piatich Duelová. Boston Dostal najviac gólovú od prehrať 02:10 vo Washington (3. marca 2008), doma Naposledy takto "vybuchol" v Január 2007, ked od Toronta inkasoval 10 gólová. "Je pravda, ZE hrali dobre, pivo môj sme podali Hrozný Výkon. Ani sme sa nepriblížila k Tomu, čo máme HRAT. Je to Veľkých sklamanie," Povedala zámorskými Mediate Chara. Boston Naposledy čelil 57 strelám 18. marca 1965 V zápase s Detroitom. Špeciálny zápas s bilancie 1 + 1 odohral krídelník Kings Milan Lucic, ktory predtym strávil v Bostone Osem sezón av roku 2011 vyhral Stanleyho pohár. Bruins ho robiť LA vymenili pred touto sezónou.

Séria nevýrazných výkonová ukončil Jaroslav Halák. Slovenský brankár sa podieľal na výhre Nové Yorku Islanders v Columbusa 3: 2 po samostatných predĺžená si nájazdoch. Mal 29 úspešných zasahovať po stretnutí ho vyhlásili za Prvú Hviezdu zápasu. Halák potvrdil, ZE Blue Jackets ŠÚ jeho obľúbeným súperom, ved z posledných ôsmich štartovať proti tomuto super zaznamenal šesť víťazstiev dver prehrať po predĺžená Alebo nájazdoch. Slovenský brankár podržal svo Tim nájmu v prvej tretine, ktoru Síce prehrali "ostrovania" 1: 2, pivo Nebyť Haláka, Mohol hoci náskok domácich vyššia. "V prvej tretine sme ich púšťali robiť šancí, pivo potom sme už bolí Lepšie," Povedala Halák pre newsday.com po tom, Ako ukončil osobné sériami Troch prehier. V nájazdoch zastavil Halák Troch zo osobná známosť Strelcov Blue Jackets, Víťazný gól dal Cal Clutterbuck. Islanders prestrieľali domácich 46:31.

Florida po prehrať 0: 3 s Detroitom predviedla ofenzívny Divadlo v Buffale KDE vyhrala 7: 4. Presadila sa ai veterán Jaromír Jágr, ktory dal svo 17. gól v sezone 739. v kariére. Na Bretta Hulla, ktorému patria tretím miestų v historických tabuľkách, stráca už len dva presné zásahy. Brankár Panthers Roberto Luongo nastúpil na 906. zápas v kariére si na 6. Mies vyrovnal Glenna Halla. Oka robiť Si nepadli domáci útočník Evander Kane si hosťujúci obranca Alex Petrovic, ked sa Až Trikrát pobili. Naposledy si v jednom zápase Trikrát skočili robiť Vlasov 10. januára 2002 Legendárny bitkár Jody Shelley bob Probert. Petrovic okrom bitiek strelil gól, Pridal Asistencia zaznamenal Tak hetrik Gordieho Howea.

V Prudential Center SI New Jersey Devils pred zápasom s Edmontonom uctili kariéru brankára Martina Brodeura, ktory v ROKOCH 1995, 2000 A 2003 vyhral v drese "diablov" tri Stanley Cupy. Pod strop Areny vyvesili jeho dres s čísloa 30, ktore sa pridal k dresom Scott Stevens (4), Kena Daneyka (3) s Scotta Niedermayera (27). Devils v samotnom stretnutí Broudeura potešila vyhrali 2: 1. Brankár Cory Schneider zaznamenal 19 zasahovať, Víťazný gól dal v 48. minúta Reid Boucher. Slovenský obranca v drese Oilers odohral Takmer 20 minút si Napriek prehrať mal plusový BSK.

Chicago nenašlo recept na brankára San Jose Martina Jonesa, ked na domácom Lade prehriala 0: 2. Golman Sharks zaznamenal 33 zasahovať piatykrát v sezone vychytal nulu. Zamestnala ho ai Slovenskí Hrací "jastrabov" - Marián Hossa vystrelil päťkrát, Richard Pánik Trikrát, pivo neuspela s Blackhawks prehrali prvýkrát PO Troch zápasoch. Veľkú šancu mal Hossa minúty pred koncom druhej tretiny, pivo Jones ho vychytal si Udržal Vedenie 1: 0. O góly "žralokov" sa postarali veteráni Patrick Marleau Joe Thornton. "Predviedli sme bojovný Výkon, Všetci hrací tvrdo pracovali. Špeciálne rozhodli Timy skvelý brankár Jones," Povedala Kapitán San Jose Joe Pavelski. V Zostava Chicaga chybalo prvýkrát v sezone produktívnych nováčik Artemij Panarin, ktoreho nepustila na Lad choroba.

Hokejisti Calgary ai bez svojich ložísk dvoch hráčovu najproduktívnejších Johnnyho Gaudreaua Seana Monahana, ktorych tréner Bob Hartley nechal z disciplinárnych dôvodov ľan na tribúna, zdolali v kandskom derby Toronto 4: 3. Preveďte zostavy sa pri absenciách Vrátil 22-ročný Fínsky útočník Markus Granlund svoju šancu využil, ked strelil gól v oslabení o Pridal asistenciám. Po osobná známosť dueloch sa na Lade objavil v Zostava Maple Leafs ai obranca Martin Marinčin, ktorému pomohlo k, ZE klub vymenil Dion Phaneuf. Marinčin odohral necelých 10 minút zblokoval jednu strelu.

Sumaré NHL:

Boston Bruins - Los Angeles Kings 2: 9 (1: 2, 0: 4, 1: 3)

Góly: 6. Marchand (Beleskey, Chára), 45. Randell (K. Miller, Talbot) - 19. Carter (Muzzin, Doughty), 20. Gáborík (Lecavalier), 23. Andreoff, 33. Doughty (Lucic, Gáborík) , 33. King (Toffoli, Carter), 39. Lewis (Muzzin, Clifford), 44. Lucic (Kopitar, Brown), 54. Schenn (Ehrhoff, Toffoli), 57. Brown (Schenna, Ehrhoff). Brankári: Rask (33. Gustavsson) - Rýchlo, striel na bránku: 37:57, 17,565 Divákov.

Buffalo Sabres - Florida Panthers 4: 7 (0: 3, 2: 3, 2: 1)

Góly: 22. Reinhart (Ristolainen, O'Reilly), 26. Reinhart (O'Reilly, Eichel), 51. Kane (Gorges), 58. Weber (Legwand, Franson) - 8. Smith (Jokinen, Trocheck), 11 . Campbell (Petrovic, Bjugstad), 20. Jokinen (Smith, Trocheck), 21. Petrovic (Bjugstad), 28. Pirri (Campbell, Howden), 38. Jágr (Huberdeau, Ekblad), 59. Smith (Jokinen). Brankári: Lehner (21. Johnson) - Luongo, striel na bránku: 34:35, 18,521 Divákov.

Philadelphia Flyers - Anaheim Ducks 1: 4 (0: 2, 0: 1, 1: 1)

Góly: 54. Simmonds (Giroux, Gostisbehere) - 11. Rakell (Perry, Vatanen), 16. Rakell (Perry, Getzlaf), 33. Stewart z tr. str., 60. Cogliano (Despres, Getzlaf). Brankári: Mason - Andersen, striel na bránku: 29:26, 18,717 Divákov.

Columbus Blue Jackets - NEW YORK ISLANDERS 2: 3 pb sn (2: 1, 0: 0, 0: 1 - 0: 0, 0: 1)

Góly: 8. Atkinson (Dubinsky, Prout), 12. Dubinsky (Atkinson) - 1. Stroje (Tavares), 44. Lee (Okposo, Nielsen), rozh. Naj. Clutterbuck. Brankári: Korpisalo - HALÁK, striel na bránku: 31:46, 14,303 Divákov.

Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 4: 2 (1: 0, 2: 1, 1: 1)

Góly: 6. Gallagher (Plekanec), 27. Plekanec (Gallagher, Barberie), 40. Smith-Pelly (Subban, Eller), 47. Plekanec (Galchenyuk, Jemelinem) - 21. Filppula (Hedman), 50. Hedman (Filppula , Callahan). Brankári: Scrivens - Bishop, striel na bránku: 27:39, 21,288 Divákov.

NEW JERSEY DEVILS - Edmonton Oilers 2: 1 (1: 1, 0: 0, 1: 0)

Góly: 11. Henrique (Stempniak, Boucher), 48. Boucher (Henrique, Kennedy) - 12. Eberle (Pouliot, McDavid). Brankári: Schneider - Talbot, striel na bránku: 26:20, 16,514 Divákov.

ST. LOUIS BLUES - Winnipeg Jets 1: 2 pb sn (0: 0, 1: 1, 0: 0 - 0: 0, 0: 1)

Góly: 23. Parayko (Lehterä, Fabbri) - 21. Malý (Byfuglien, Enström), rozh. Naj. Scheifele. Brankári: Elliott - Hellebuyck, striel na bránku: 22:33, 18,323 Divákov.

Nashville Predators - Washington Capitals 3: 5 (0: 1, 1: 1, 2: 3)

Góly: 35. Forsberg (Smith, Ekholm), 50. Josi (Järnkrok, Johansen), 52. Forsberg (Ekholm, Ellis) - 13. Chimera (Wilson), 25. Wilson (Johansson, Carlson), 45. Williams (Kuznecov , Burakovsky), 49. Johansson (Williams, Alzner), 59. Ovečkin (Backstrom, Johansson). Brankári: Rinne - Holtby, striel na bránku: 26:23, 17,113 Divákov.

Minnesota Wild - DALLAS STARS 3: 4 pp (2: 1, 0: 2, 1: 0-0: 1)

Góly: 5. Haul (Vanek, Suter), 13. Fontaine (Haul, Vaněk), 42. Koivu (Dumba, Parise) - 10. Goligoski (Seguin, Eaves), 25. Demers (Janmark, Ničuškin), 31. Eaves (Seguin, Jamie Benn), 63. Klingberg (Jamie Benn). Brankári: Kuemper - Lehtonen, striel na bránku: 40:30, 19,087 Divákov.

Chicago Blackhawks - San Jose Sharks 0: 2 (0: 0, 0: 1, 0: 1)

Góly: 30. Marleau (Couture, Thornton), 59. Thornton (Pavelski, Vlasic). Brankári: Crawford - Jones, striel na bránku: 33:27, 21,753 Divákov.

Colorado lavína - Vancouver Canucks 1: 3 (0: 0, 1: 2, 0: 1)

Góly: 23. Beauchemin (Iginla, Tanguay) - 30. Bartkowski (Burrows, Hutton), 37. Bartsch (Hutton, Horvat), 45. Horvat (Sbisa, Markström). Brankári: Varlamov - Markström, striel na bránku: 30:28, 14,436 Divákov.

CALGARY FLAMES - Toronto Maple Leafs 4: 3 (2: 1, 2: 1, 0: 1)

Góly: 11. Granlund (Frolík, Brodie), 19. Backlund (Hamilton, Bennett), 25. Ferland (Colborne), 35. Hamilton (Granlund) - 12. Holland (Corrado, Hunwinck), 38. Leivo (Clune, Corrado ), 49. Gardiner. Brankári: Hiller - Reimer, striel na bránku: 22:36, 19,289 Divákov.

Jaroslav Halák (NY Islanders) 65:00 dva tridsať jedenina 93,5

/ Legenda: minutáž, góly, Asistencia, telo, (+/-), striel na bránku, trestné Minúty. brankári: minutáž, Počet inkasovaných gólovo / Počet striel, percentuálny Úspešnosť zásahová /